Architektúra

Arne Maynard

Ústredným prvkom práce Arneho Maynarda ako záhradného dizajnéra je jeho schopnosť identifikovať a vyzdvihnúť podstatu miesta, čo dodáva jeho záhradám osobitnú kvalitu harmónie a spolupatričnosti. K navrhovaniu pristupuje holisticky a verí, že ak má byť záhrada úspešná, musí súvisieť a reagovať na okolitú krajinu, jej históriu a budovy v jej vnútri a okolí, ako aj na potreby jej majiteľov. Charakteristické sú odvážne línie a silný architektonický rámec a živé ploty a múry sa používajú na rozdelenie záhrad na samostatné oblasti a na zabezpečenie celoročnej prítomnosti a pocitu stálosti.

Ako protiváhu formálnosti týchto línií Arne často vytvára jemné vnútorné výsadby bylinných kvetov a ruží, ktoré sú ležérne, svieže a expanzívne. Pozornosť venuje detailom, a to tak vo výsadbe, ako aj v štruktúre záhrady, a prírodné materiály, od kameňa až po drevo, majú významné postavenie a vždy sa získavajú a vyberajú v najvyššej kvalite. Arneho návrhy čerpajú zo širokej škály odkazov od architektúry cez históriu záhrad až po interiérový dizajn a často dávno zabudnuté tradičné remeslá a techniky.

Najdôležitejšie je, že Arne je vášnivý a experimentujúci záhradník. Vo svojom dome v Monmouthshire práve navrhuje a upravuje záhradu okolo svojho nádherného stredovekého vežového domu Allt y bela.

Text a Foto: www.arnemaynard.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Vinohradníkov dom

Po úspešnej obnove a rekonštrukcii sa Vinohradníkov dom stal uceleným príkladom historickej architektúry…

Dom Water Farm

Štúdio Bark dokončilo dom „Water Farm“ v Suffolku s odvážnym geometrickým dreveným dizajnom…