Architektúra

Bridlicová rezidencia

Bridlicová rezidencia (The Slate Residence) na brehu jazera Lac des Deux-Montagnes v Kanade je obklopená sviežou zeleňou. Každý z interiérových a exteriérových prvkov tu bol navrhnutý tak, aby sledoval cestu, ktorá zvýrazňuje prírodné prvky miesta. Architektúra poskytuje zmyslový zážitok, ktorý umocňuje toto výnimočné prostredie.

Veľkorysé predné nádvorie, situované vzadu od ulice, a vzrastlé okolité stromy zabezpečujú súkromie. Jednoduchý a elegantný objem je vyrobený z ušľachtilých, nadčasových materiálov, ako je bridlica a céder. Tieto prvky pokrývajú vonkajší obklad, ktorý ukrýva garáž, a prechádzajú do vnútorných priestorov, čím zvyšujú priestorovú plynulosť.

Objemy rezidencie sa prelínajú a vytvárajú predpolie pri vstupe; prechodovú zónu medzi vonkajším svetom a intímnym interiérom. Obytné priestory sú usporiadané okolo átria a prízemného vodného prvku, kde svetlo preniká do jednotlivých zón s postupujúcim dňom. Jednoduchý dizajn zabezpečuje príjemné, svetlé a teplé prostredie. Hlavné obytné priestory sa otvárajú na dvojpodlažnú terasu zahŕňajúcu verandu a bazén. Úchvatný výhľad na jazero, ktorý sa naskytá v rôznych miestnostiach, sa tu prejavuje v celej svojej veľkosti.

Autorom projektu je Blouin Beauchamp Architectes – jedna z najdynamickejších architektonických kancelárií v Kanade. Od svojho vzniku v roku 2004 sa ateliér venuje zmysluplnej, súdržnej a odolnej architektúre pre budúce generácie.

Text a Foto: blouinbeauchamp.ca

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Dior Ženeva

Spoločnosť Dior predstavila švajčiarsky butik v Ženeve, ktorý navrhol Christian de Portzamparc…

Zámok Ooidonk

Len kúsok od mesta Gent, v zákrute rieky Leie, sa nachádza elegantný a majestátny zámok Ooidonk.