Architektúra

Budova Bloomberg Shed

Shed je nezisková kultúrna organizácia, ktorá objednáva, vyvíja a prezentuje originálne umelecké diela vo všetkých disciplínach pre všetkých divákov. Budova Bloomberg Shed, ktorú navrhli Diller Scofidio + Renfro, s rozlohou 18 500 m² sa môže fyzicky transformovať tak, aby podporovala najambicióznejšie nápady umelcov.

Osemúrovňová základná budova zahŕňa dve úrovne galerijných priestorov, všestranné divadlo Griffin Theater a The Tisch Skylights, ktoré tvoria skúšobný priestor, kreatívne laboratórium pre miestnych umelcov a priestor na podujatia osvetlený strechou. The McCourt, ikonický priestor na veľkoplošné predstavenia, inštalácie a podujatia, vznikne, keď sa teleskopický vonkajší plášť budovy rozloží nad základnou budovou a po koľajniciach sa posunie na priľahlé námestie.

Po rozložení plášťa budovy vznikne hala s rozlohou 1598 m² s reguláciou svetla, zvuku a teploty, ktorá môže slúžiť na nekonečné množstvo rôznych účelov. Do sály sa zmestí 1200 sediacich alebo 2700 stojacich divákov; flexibilný presahový priestor v dvoch priľahlých galériách základnej budovy umožňuje rozšíriť počet divákov v sále až na 3000. Celý strop sály funguje ako obsaditeľné divadelné poschodie s takelážou a konštrukčnou kapacitou v celom rozsahu. Veľké otvárateľné dvere na úrovni Plaza umožňujú pri otvorení prepojenie s verejnými priestormi na východe a severe.

Keď sa škrupina budovy uhniezdi nad základnou budovou, námestie s rozlohou 1811 m² bude otvoreným verejným priestorom, ktorý sa môže využívať na vonkajšie programy; východná fasáda môže slúžiť ako pozadie pre projekciu s podporou osvetlenia a zvuku. Námestie je vybavené distribuovaným napájaním pre vonkajšie funkcie.

Text a Foto: dsrny.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Stazione Mediopadana

Stazione Mediopadana, architektonické dielo Santiaga Calatravu v Reggio Emilia, Taliansko, je kombináciou estetiky a funkcionality.

Centre Pompidou-Metz

Centre Pompidou-Metz vo Francúzsku slúži na umiestnenie stálych a dočasných výstav z Musee National d’Art Moderne.

Mount Stewart

Mount Stewart, nachádzajúci sa v malebnom prostredí grófstva Down v Severnom Írsku, patrí k najvýznamnejším historickým sídlam tejto oblasti.

Angle Lake Station

Angle Lake Station v Seattli je nová forma sociálnej infraštruktúry poskytujúca nevyhnutnú verejnú dopravu, ale aj dôležité verejné

Kúpele Copii

Architekt Victor Ortiz pomenoval kúpele Copii podľa domorodého výrazu pre termita, keďže projekt čerpá inšpiráciu od týchto