Architektúra

Budova Bloomberg Shed

Shed je nezisková kultúrna organizácia, ktorá objednáva, vyvíja a prezentuje originálne umelecké diela vo všetkých disciplínach pre všetkých divákov. Budova Bloomberg Shed, ktorú navrhli Diller Scofidio + Renfro, s rozlohou 18 500 m² sa môže fyzicky transformovať tak, aby podporovala najambicióznejšie nápady umelcov.

Osemúrovňová základná budova zahŕňa dve úrovne galerijných priestorov, všestranné divadlo Griffin Theater a The Tisch Skylights, ktoré tvoria skúšobný priestor, kreatívne laboratórium pre miestnych umelcov a priestor na podujatia osvetlený strechou. The McCourt, ikonický priestor na veľkoplošné predstavenia, inštalácie a podujatia, vznikne, keď sa teleskopický vonkajší plášť budovy rozloží nad základnou budovou a po koľajniciach sa posunie na priľahlé námestie.

Po rozložení plášťa budovy vznikne hala s rozlohou 1598 m² s reguláciou svetla, zvuku a teploty, ktorá môže slúžiť na nekonečné množstvo rôznych účelov. Do sály sa zmestí 1200 sediacich alebo 2700 stojacich divákov; flexibilný presahový priestor v dvoch priľahlých galériách základnej budovy umožňuje rozšíriť počet divákov v sále až na 3000. Celý strop sály funguje ako obsaditeľné divadelné poschodie s takelážou a konštrukčnou kapacitou v celom rozsahu. Veľké otvárateľné dvere na úrovni Plaza umožňujú pri otvorení prepojenie s verejnými priestormi na východe a severe.

Keď sa škrupina budovy uhniezdi nad základnou budovou, námestie s rozlohou 1811 m² bude otvoreným verejným priestorom, ktorý sa môže využívať na vonkajšie programy; východná fasáda môže slúžiť ako pozadie pre projekciu s podporou osvetlenia a zvuku. Námestie je vybavené distribuovaným napájaním pre vonkajšie funkcie.

Text a Foto: dsrny.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Arne Maynard

Ústredným prvkom práce Arneho Maynarda ako záhradného dizajnéra je jeho schopnosť identifikovať…

Tyra House

Na základe koncepcie záhrady v údolí rieky Tyra, ktorú vytvorila spoločnost Zelený priestor, navrhli Fiala Architects…

Twin House Vilnius

Twin House – dva moderné domy v tradičnom štýle, navrhnuté štúdiom ArchLAB v starej štvrti mesta Vilnius, Litva.