Architektúra

Bývalá stajňa

Bývalé lúky Ile Forget, ktoré sú dnes premenené na mestský park s plochami na prechádzky a hry, si zachovali svoju krásu. Bývalá stajňa, v ktorej sa až do polovice 50. rokov minulého storočia nachádzalo stádo koní, je stále dominantou tohto miesta a jej terasa ponúka panoramatický výhľad na krajinu.

Mesto Saint-Sébastien-sur-Loire požiadalo spoločnosť Le Voyage à Nantes o prestavbu a reaktiváciu tejto budovy pridaním baru a reštaurácie s umeleckým rozmerom. Spoločnosť Le Voyage à Nantes zadala ateliéru YokYok, aby vymyslela príbeh, inscenáciu, ktorá by toto miesto obliekla a ponúkla chodcom nezvyčajný zážitok.

Station Nuage ponúka poetickú transformáciu miesta a dodáva mu imaginárny rozmer. Jediná budova na ostrove sa stáva stanicou, akoby zastávkou na ceste, kde máte čas zastaviť sa a rozjímať o krajine. Modrý habitus vytvára prekvapenie a vyzýva chodca k snívaniu. Je tu použitý v monochromatickom prevedení pre svoju zjednocujúcu silu. Upokojuje a kontrastuje so zeleňou parku, zároveň uvádza do príbehu a slúži ako opora pre oblak. Zdá sa, že oblak sa drží domu… Akoby sa držal svojej hory, zostáva zamrznutý a je súčasťou krajiny. Nehmotný a takmer priehľadný, zachytáva svetlo a svetlo formuje jeho objem na oblohe. Tento plávajúci objekt zakrýva a vrhá svoj tieň na objekt pod ním. Ako kulisa vytvára scénu pre dom.

Text a Foto: www.atelieryokyok.com/

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Vzdušné mosty

Mosty definované kryštalickými formami, ktoré sú odkazom na molekulárne štruktúry vyskytujúce sa v organickej chémii.

Pavilón na nádvorí OWO

Spoločnosť DaeWha Kang Design dokončila úžasný návrh nádvoria a pavilónu pre The OWO, bývalý Old War Office v londýnskej

Vyhliadková veža

Salling Tower, vyhliadková veža v prístave Aarhus, je vytvorená ako pozoruhodná mestská socha s pozoruhodným architektonickým výrazom.

Záhrady Battersea Roof

Záhrady Battersea Roof, ktoré majú jedinečný charakter mestského parku, vytvoril James Corner zo spoločnosti Field Operations a LDA

Kloboucká lesní

Administratívna budova spoločnosti Kloboucká lesní z dielne štúdia Mjölk je navrhnutá tak, aby určovala smer výstavby budúcnosti.

Rezidencia pre seniorov

Štúdio Libeskind v spolupráci so spoločnosťou Selfhelp Community Services realizovalo cenovo dostupnú rezidenciu pre seniorov.