Architektúra

Casa de Vidro

Casa de Vidro, alebo Sklenený dom od Ser Arquitetos, sa nachádza v Ibiporã, vo vnútrozemí Paraná (Brazília), v nedávno otvorenej štvrti s niekoľkými postavenými domami, na pozemku s rozlohou 300 m² a zastavanou plochou 137 m².

Vzhľadom na obmedzený rozpočet boli zručnosti majiteľa ako tesára a zámočníka veľmi dôležité a zásadné pre realizáciu projektu, kde konštrukčné prvky boli kompletne vykonané majiteľom, vrátane rámov, kovovej konštrukcie a dreveného obloženia. Vďaka funkčnej a intuitívnej sektorizácii je dom usporiadaný na pozemku do 3 blokov, ktoré sa členia a vytvárajú vnútorný dvor.

Pri vstupe na pozemok vás ako prvá zaujme spoločenská zóna domu. V obývacej izbe vysoké stropy spolu so sklenenými stenami jasne vymedzujú vertikálne a horizontálne roviny, čo u užívateľa vyvoláva jedinečný pocit, že strecha, navrhnutá s kovovou konštrukciou a dreveným obkladom, sa akoby vznáša nad budovou.

S využitím myšlienky maximálneho využitia ponúkaných prírodných zdrojov sú spálne orientované na západ, kde sa nachádzajú vnútorné terasy, strategicky umiestnené s cieľom zmierniť teplo a využiť prirodzené osvetlenie a vetranie, ako aj intímnu cirkuláciu, ktorá je preniknutá oknami orientovanými na východ, ktoré umožňujú vstup ranného slnka a priečne vetranie v týchto prostrediach, ako aj priepustnosť, zaručujúcu výhľad na vonkajšiu terasu.

Text a Foto: serarquitetos.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

888 Brickell

Módna značka Dolce & Gabbana zverejnila rendery mrakodrapu v Miami, ktorý vznikol v spolupráci…

Chata Lopez Lookout

Nedávno dokončená chata Lopez Lookout od ateliéru Heliotrope Architects je príkladom vynaliezavého dizajnu.

Sunglider

Projekt Sunglider Smart Uberground Metro je zameraný na modernizáciu verejnej dopravy vo veku adaptability…

Záhrada Bodnant

Záhrada Bodnant, ležiaca nad riekou Conwy a s výhľadom na pohorie Eryri (Snowdonia), je jedným z najkrajších…