Architektúra

CLT dom

Dom CLT je ukrytý vo vidieckej krajine Maďarska a predstavuje nenápadnú svätyňu, šepot v lese, ktorý hovorí o dizajne a harmónii.

Obydlie z krížom lepeného dreva (CLT), ktoré dokončilo miestne štúdio Hello Wood, vykukuje svojou zelenou strechou len natoľko, aby splynulo s horizontom, a rozprestiera sa s terasou s rozlohou 135 metrov štvorcových na brehu vody, vďaka čomu sú drevené podlahy najlepším miestom pre každý východ a západ slnka.

Funkcie domu CLT dopĺňajú dve izby, z ktorých jednu zdobí obývacia časť, útulná spálňa, letná kuchyňa a kúpeľňa, ktorá dýcha tichým luxusom.

„Vzrušujúce je okrem použitia najnovších drevených technológií aj to, že sme dom v podstate vykopali do zeme – vďaka čomu sa skryl pred zvedavými pohľadmi. Samotný dom premosťuje zastavané a prírodné prostredie, keďže víziou bolo postaviť dom, ktorý je z vonkajšieho stanoviska sotva viditeľný,“ zdieľajú architekti.

Text a Foto: hellowood.eu

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Graafschap College

Architektonická kancelária cepezed a cepezedinterieur navrhla v Holandsku modernú budovu školy pre viac ako 700 študentov.

Záhrada Ulfa Nordfjella

Ulf Nordfjell je významný švédsky krajinný dizajnér, ktorého odborné znalosti v oblasti vytvárania záhrad trvajú už viac ako

Chata Santnerpass

Chata Santnerpass, horská ubytovňa v srdci Dolomitov sa nachádza v nadmorskej výške 2 734 metrov na vrchole horského pásma Rosengarten.

Kryté športové ihrisko

Kryté športové ihrisko univerzity v Šao-čchingu sa nachádza v severozápadnom rohu areálu, ktorý susedí so starými ulicami mesta.

Záhrada Fishermans Bay

Jill a Richard Simpsonovci premenili záhradu Fishermans Bay v drsnom prostredí na sviežu kombináciu kvetinových záhonov.