Architektúra

Dom Water Farm

Štúdio Bark dokončilo dom Water Farm v Suffolku s odvážnym geometrickým dreveným dizajnom inšpirovaným miestnymi drevostavbami. Water Farm bol navrhnutý pre potreby mladej päťčlennej rodiny, ktorá sa sťahuje z mesta, má silné väzby na lokalitu a túži žiť mimo siete. Výsledkom je vzrušujúci a zároveň hyperfunkčný dom s piatimi spálňami mimo siete.

Geometrická strecha obložená drevom je charakteristickým prvkom domu. Zrodila sa na základe počiatočnej štúdie miestnych drevostavieb a čoskoro sa stala vlastnou entitou, silnou umelou formou, ktorá nápadne kontrastuje s prírodným prostredím. Klienti oslovili štúdio Bark so snom o „dome pre život“ na rodinnej farme – zakorenenom v desaťročiach rodinnej histórie. V tom čase žili so svojimi tromi deťmi v Essexe a hľadali kvalitu života, ktorú by im mohol ponúknuť vidiecky Suffolk, pričom by sa stále nachádzali v rozumnej vzdialenosti vlakom do Londýna.

Tento pozemok v Suffolku sa nachádza na okraji AONB Dedham Vale a vyznačuje sa vzrastlým lesom a pastvinami so západným sklonom a centrálnym hrebeňom. Krajinu charakterizujú stromy, živé ploty a dva výrazné poľné duby, ktoré ponúkajú malebné výhľady a pohľady na údolie rieky Stour cez čistinky. Návrh, ktorý je navrhnutý tak, aby ho bolo vidieť, ako aj aby sa z neho dalo tešiť, využíva výhody blízkej verejnej cesty a umožňuje okoloidúcim, aby ho ocenili ako architektonický výjav, ktorý zvyšuje malebnosť oblasti.

Text a Foto: studiobark.co.uk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Vinohradníkov dom

Po úspešnej obnove a rekonštrukcii sa Vinohradníkov dom stal uceleným príkladom historickej architektúry…