Architektúra

Donald Pell Gardens

Donald Pell ( USA, Pennsylvánia) vyrastal od útleho detstva pri práci v matkinej rastlinnej škôlke a na túrach po lesoch a zvyškoch pralesov. Tieto veľkolepé pohlcujúce krajiny mali a majú vplyv na to, ako dnes vníma to, čo je v navrhovanej krajine krásne. Hneď po skončení strednej školy začal spravovať záhrady a študoval dizajn na vlastnej koži. Priťahovala ho práca Roberta Burleho Marxa a Wolfgana Oehmeho a z jeho súčasníkov citlivosť Bernarda Trainora. Pracoval po boku jedného z Wolfganových blízkych priateľov Paula VanMetera až do jeho odchodu v roku 2014, ktorý bol sám o sebe dizajnérskou veľmocou.

Donald Pell, ktorý si osvojil modernistický pohľad na dizajn, má tendenciu zbaviť sa zbytočností a sústrediť sa na silu foriem s dôrazom na to, aké musia byť priestory pre súčasné bývanie a aby mohli mať čo najväčší emocionálny účinok. Rastliny používa ako médium na vyjadrenie svojich pocitov z krásy prírody a silného zážitku z krajiny.

Text a Foto: donaldpell.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Kisawa

Kisawa je 300-hektárová svätyňa lesa, pláží a piesočných dún, ktorá sa nachádza na južnom cípe ostrova Benguerra, 14

Aspen Art Museum

Aspenské múzeum umenia sa nachádza v centre vysokohorského mesta Aspen v Colorade, na významnom mieste v centre mesta.

Záhrada v Chatsworthe

Tom Stuart-Smith spolupracuje s tímom záhradníkov v Chatsworthe už od roku 2016 a v súčasnosti prebieha v záhrade niekoľko projektov.

Graafschap College

Architektonická kancelária cepezed a cepezedinterieur navrhla v Holandsku modernú budovu školy pre viac ako 700 študentov.

Záhrada Ulfa Nordfjella

Ulf Nordfjell je významný švédsky krajinný dizajnér, ktorého odborné znalosti v oblasti vytvárania záhrad trvajú už viac ako