Architektúra

Drummond Gardens

Drummond má všetky znaky dvornej škótskej renesančnej záhrady zo 17. storočia. Je to zložená záhrada, ktorá bola prestavaná na začiatku viktoriánskej éry a znovu obnovená v 20. storočí, keď sa starostlivo zachoval rámec záhrady a výnimočná zaujímavosť pôvodného návrhu z 19. storočia.

Zámok Drummond bol postavený na skalnom výbežku Johnom, 1. lordom Drummondom okolo roku 1490. Druhý gróf, tajný radca Jakuba VI. a Karola I., ho vystriedal v roku 1612 a zaslúžil sa o premenu záhrady aj hradu v rokoch 1630 – 1636. Hradná pevnosť stále stojí, ale zvyšok hradu obnovil a z veľkej časti prestaval 1. gróf z Ancasteru v roku 1890.

Začiatkom 19. storočia boli parter aj formálne terasy pred zámkom obnovené za vlastníctva Clementiny Drummondovej a jej manžela Petra Roberta Willoughbyho. Na tomto projekte sa podieľal najmä Lewis Kennedy. Kennedyho rodina vlastnila škôlku Vineyard Nursery v Hammersmithe, ktorá dodávala rastliny do mnohých najlepších britských záhrad. Na začiatku svojej kariéry bol záhradníkom v Malmaison vo Francúzsku v službách cisárovnej Jozefíny.

Kráľovná Viktória navštívila zámok Drummond v roku 1842 a spolu s princom Albertom sa „prechádzali po záhrade, ktorá je naozaj veľmi pekná, s terasami ako stará francúzska záhrada“.

Text a Foto: www.drummondcastlegardens.co.uk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Centre Pompidou-Metz

Centre Pompidou-Metz vo Francúzsku slúži na umiestnenie stálych a dočasných výstav z Musee National d’Art Moderne.

Mount Stewart

Mount Stewart, nachádzajúci sa v malebnom prostredí grófstva Down v Severnom Írsku, patrí k najvýznamnejším historickým sídlam tejto oblasti.

Angle Lake Station

Angle Lake Station v Seattli je nová forma sociálnej infraštruktúry poskytujúca nevyhnutnú verejnú dopravu, ale aj dôležité verejné

Kúpele Copii

Architekt Victor Ortiz pomenoval kúpele Copii podľa domorodého výrazu pre termita, keďže projekt čerpá inšpiráciu od týchto

Villa del Balbianello

Villa del Balbianello na západnom brehu jazera Como je jednou z najromantickejších a najidylickejších záhrad v Taliansku.