Architektúra

Drummond Gardens

Drummond má všetky znaky dvornej škótskej renesančnej záhrady zo 17. storočia. Je to zložená záhrada, ktorá bola prestavaná na začiatku viktoriánskej éry a znovu obnovená v 20. storočí, keď sa starostlivo zachoval rámec záhrady a výnimočná zaujímavosť pôvodného návrhu z 19. storočia.

Zámok Drummond bol postavený na skalnom výbežku Johnom, 1. lordom Drummondom okolo roku 1490. Druhý gróf, tajný radca Jakuba VI. a Karola I., ho vystriedal v roku 1612 a zaslúžil sa o premenu záhrady aj hradu v rokoch 1630 – 1636. Hradná pevnosť stále stojí, ale zvyšok hradu obnovil a z veľkej časti prestaval 1. gróf z Ancasteru v roku 1890.

Začiatkom 19. storočia boli parter aj formálne terasy pred zámkom obnovené za vlastníctva Clementiny Drummondovej a jej manžela Petra Roberta Willoughbyho. Na tomto projekte sa podieľal najmä Lewis Kennedy. Kennedyho rodina vlastnila škôlku Vineyard Nursery v Hammersmithe, ktorá dodávala rastliny do mnohých najlepších britských záhrad. Na začiatku svojej kariéry bol záhradníkom v Malmaison vo Francúzsku v službách cisárovnej Jozefíny.

Kráľovná Viktória navštívila zámok Drummond v roku 1842 a spolu s princom Albertom sa „prechádzali po záhrade, ktorá je naozaj veľmi pekná, s terasami ako stará francúzska záhrada“.

Text a Foto: www.drummondcastlegardens.co.uk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

one-aftr Doldam

Rezidencia Doldam v juhokórejskom národnom parku Seorak je architektonickým dielom, ktoré vzniklo na základe inšpirácie jesenným lístím.

Veľryba

Nová arktická atrakcia v Nórsku – múzem Veľryba rozpráva príbeh o týchto veľkých obyvateľoch podmorského sveta.

Millennium Garden

Skôr než sa Piet Oudolf stal slávnym, navrhol záhradu Milénia v Pensthorpe neďaleko Fakenhamu – svoje prvé veľké