Architektúra

Finančné centrum Hengqin

Spoločnosť Aedas nedávno dokončila ikonickú 339-metrovú vežu Hengqin International Financial Centre, symbol sily a moci, ktorá stojí pri ústí Perlovej rieky. Inšpiruje sa čínskymi povodňovými drakmi vystupujúcimi z mora a vystihuje podstatu tohto regiónu.

Veža sa nachádza na ostrove Hengqin v meste Zhuhai a je súčasťou budúcej finančnej štvrte spájajúcej hlavné mestá v oblasti Veľkého zálivu, ktorá je v súlade s národnými stratégiami rozvoja Číny.

Veža, ktorú navrhol Dr. Andy Wen, riaditeľ spoločnosti Aedas Global Design, integruje zmiešané programy, ako sú kancelárie triedy A, konferenčné zariadenia, komerčné byty a maloobchodné priestory. Jej dynamická forma odráža prosperitu a rast.

Dizajn veže inšpirovaný čínskou maľbou „Deväť drakov“ znamená energetickú konvergenciu. Štyri vertikálne bloky sa spájajú do budovy a symbolizujú talenty a zdroje, ktoré sa zbiehajú v novej metropole Greater Bay Area.

Vzhľadom na subtropické podnebie mesta Zhuhai a obdobia tajfúnov je v návrhu veže prioritou odolnosť voči zaťaženiu vetrom. Pri zakrivených závesných stenách boli použité parametrické techniky, ktoré zabezpečujú presnosť a nákladovú efektívnosť.

Text a Foto: www.aedas.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Vzdušné mosty

Mosty definované kryštalickými formami, ktoré sú odkazom na molekulárne štruktúry vyskytujúce sa v organickej chémii.

Pavilón na nádvorí OWO

Spoločnosť DaeWha Kang Design dokončila úžasný návrh nádvoria a pavilónu pre The OWO, bývalý Old War Office v londýnskej

Vyhliadková veža

Salling Tower, vyhliadková veža v prístave Aarhus, je vytvorená ako pozoruhodná mestská socha s pozoruhodným architektonickým výrazom.

Záhrady Battersea Roof

Záhrady Battersea Roof, ktoré majú jedinečný charakter mestského parku, vytvoril James Corner zo spoločnosti Field Operations a LDA

Kloboucká lesní

Administratívna budova spoločnosti Kloboucká lesní z dielne štúdia Mjölk je navrhnutá tak, aby určovala smer výstavby budúcnosti.

Rezidencia pre seniorov

Štúdio Libeskind v spolupráci so spoločnosťou Selfhelp Community Services realizovalo cenovo dostupnú rezidenciu pre seniorov.