TheFormOfWander
Architektúra

The Form of Wander

Pokrútená štrukturálna sieť na móle na rieke Hillsborough v meste Tampa na Floride z dielne Marca Fornesa / THEVERYMANY.

V mieste, kde rekreačný priestor Riverfront Park zasahuje do vodnej cesty, je táto štruktúra umiestnená tak, aby hostila nové vonkajšie aktivity a nové spomienky na aktívne nábrežie Tampy. Ako obrátený mangrovník sa zeleno sfarbený hliníkový prístrešok ohlasuje medzi palmami ako signál na rieke Hillsborough. Zdá sa, že štruktúra pripomínajúca strom sa vznáša medzi vodou a pevninou.

Sedem kmeňovitých stĺpov sa tiahne popri tejto ceste na vodu a pozýva návštevníkov, aby ju obišli a prešli po kľukatej ceste. Napínajú sa do spleti konárov, nie nepodobných koreňovým štruktúram mangrovníkov, ktoré sa zakoreňujú pozdĺž floridského pobrežia – sú súčasťou odolnej ekológie, ktorá sa vyvinula, aby odolávala vetrom so silou hurikánu.

Atmosféra filtrovaného svetla a odrazených prúdov sa tam nachádza pod fazetovými článkami, ktoré sa rozdeľujú, oblúkovito spájajú a vytvárajú otvorenú sieť. Gradienty sledujú lineárne pruhy od bledozelenej po žiarivo bielu, ktoré striedavo zvýrazňujú konzolovité okraje a zatieňujú vnútorné časti. Dielo, ktoré sa nachádza niekde medzi prírodným a ikonickým, je identifikovateľné na nábreží bez ohľadu na smer prístupu, ale zdôrazňuje zeleň, ktorú možno nájsť v novootvorenom parku Julian B. Lane Riverfront Park.

Foto a zdroj: theverymany.com

Marc Fornes

MARC FORNES, registrovaný a praktizujúci architekt DPLG, vedie newyorský ateliér THEVERYMANY, ktorý sa špecializuje na veľkorozmerné, site-specific štruktúry, ktoré spájajú kožu, podporu, formu a zážitok do jedného systému. Za posledných desať rokov Marc navrhol a postavil množstvo organických, tenkostenných konštrukcií, ktoré posúvajú hranice formy, štruktúry a priestoru. Toto dielo sa nachádza na pomedzí umenia a architektúry, pričom sa zameriava najmä na oblasť verejného umenia. Cieľom každého verejného umeleckého diela je poskytnúť návštevníkom jedinečný priestorový zážitok a zároveň prispieť k vizuálnej identite miesta a katalyzovať zapojenie komunity.

theverymany.com/studio
Marc Fornes

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry.

Mohlo by sa Vám páčiť

Graafschap College

Architektonická kancelária cepezed a cepezedinterieur navrhla v Holandsku modernú budovu školy pre viac ako 700 študentov.

Záhrada Ulfa Nordfjella

Ulf Nordfjell je významný švédsky krajinný dizajnér, ktorého odborné znalosti v oblasti vytvárania záhrad trvajú už viac ako

Chata Santnerpass

Chata Santnerpass, horská ubytovňa v srdci Dolomitov sa nachádza v nadmorskej výške 2 734 metrov na vrchole horského pásma Rosengarten.

Kryté športové ihrisko

Kryté športové ihrisko univerzity v Šao-čchingu sa nachádza v severozápadnom rohu areálu, ktorý susedí so starými ulicami mesta.

Záhrada Fishermans Bay

Jill a Richard Simpsonovci premenili záhradu Fishermans Bay v drsnom prostredí na sviežu kombináciu kvetinových záhonov.