Architektúra

Hotel de Russie

Hotel de Russie je luxusný päťhviezdičkový hotel, ktorý sa nachádza v centre Ríma medzi Španielskymi schodmi a námestím Piazza del Popolo. Hotel de Russie sa nachádza v pešej vzdialenosti od hlavných rímskych atrakcií, módnych domov a slávnej nákupnej ulice Via Condotti.

Historickú záhradu hotela de Russie navrhol architekt Giuseppe Valadier, ktorý ju s projektom „osemnásteho storočia“ prispôsobil vtedajšej móde a vytvoril záhradu s architektonickými dielami, pešími chodníkmi a oddychovými zónami postavením zelených brehov a vytvorením chladných zón s malým vodopádom tečúcim medzi tromi nymfaiami.

Oáza krásy a pokoja v centre Večného mesta Le Jardin de Russie je známa ako jedna z najexkluzívnejších reštaurácií v Ríme. Preslávila ju príkladná talianska kuchyňa. Farebné a voňavé jedlá sú inšpirované stredomorskými surovinami regiónu a dohliada na ne šéfkuchár Fulvio Pierangelini, držiteľ michelinskej hviezdy. Je označovaný za „zaklínača jedla“ a je známy svojou schopnosťou vyčarovať kúzlo z tých najjednoduchších a najznámejších surovín – morských plodov, rýb, zeleniny – ich kombinovaním a prezentovaním novým a vynaliezavým spôsobom, pričom zostáva verný talianskej tradícii.

Reštauráciu Le Jardin de Russie kompletne ručne vyzdobil taliansky umelec Gio Bressana. Bressanove inovatívne a sofistikované nuansy, čerpajúce zo stáročných techník hlboko zakorenených v talianskej tradícii, sú uctievané po celom svete. Jeho diela vyjadrujú jedinečnú črtu, v ktorej sa spája nostalgia za minulosťou s modernou tvorivou vynaliezavosťou. Jeho schopnosť vytvoriť priamy dialóg medzi umením a divákom, ktorý je všeobjímajúcim emocionálnym zážitkom.

Text a Foto: www.roccofortehotels.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Trojrozmerný park

Projekt trojrozmerného parku, na čele ktorého stojí architekt Sou Fujimoto, sľubuje harmonické spojenie architektúry, urbanizmu a prírody.

Hotel Morpheus

Dizajn hotela Morpheus od Zaha Hadid Architects, je definovaný plynulými formami v rámci bohatých čínskych tradícií nefritového rezbárstva.

PMA Madhushala Gadi

Dom Gadi, ktorý navrha kancelária PMA Madhushala, bol navrhnutý tak, aby svojim obyvateľom vytvoril sériu rozmanitých priestorových

Záhrady Harlow Carr

Záhrada Harlow Carr sa nachádza v krásnej prírode Yorkshire a v každom ročnom období vás poteší rozmanitou krajinou s záhradnými štýlmi.