HÔTEL-DU-PALAIS-BIARRITZ
Architektúra | Interiér

Hôtel du Palais

Odborné znalosti spoočnosti ATELIER COS boli zárukou, že úlohy spojené s obnovou kultúrneho dedičstva a modernizáciou tohto klenotu s výhľadom na Atlantik, ktorý dal v roku 1854 postaviť Napoleon III. pre cisárovnú Eugéniu, budú úspešne zavŕšené. Zlepšenie užívateľsky prívetivého prístupu, prekreslenie celej krajiny, zachovanie jej pôvodnej výzdoby pri zväčšení objemov, prehodnotenie rozmiestnenia miestností s cieľom zvýrazniť výhľady, to všetko sú kľúče k úspechu takejto rekonštrukcie.

Vzdať hold dedičstvu vily Eugénie a zároveň preniesť Hôtel du Palais do nasledujúcich desaťročí je poslaním spoločnosti ATELIER COS, ktorá má na starosti architektonický projekt a návrh interiéru.

Rozsah zadania architektúra / dizajn
Stav v realizácii
Miesto Biarritz, Francúzsko
Plocha 16 632 m²
Rozsah 142 izieb, recepcia, lobby, reštaurácia, kuchyne, zázemie, terasa, wellness, bazény, záhrady a exteriéry
Klient Socomix
Spolupráca Isabelle Joly

Foto a zdroj: ateliercos.com

ATELIER COS

ATELIER COS je architektonická, dizajnérska a poradenská agentúra, ktorá sa špecializuje na špičkové hotely a rezidenčné nehnuteľnosti. Jej pôsobnosť zahŕňa aj obchody, reštaurácie a kancelárske budovy. Jej kľúčové úspechy, ako napríklad kompletná rekonštrukcia hotela Ritz Paris a výstavba hotela Maison Cheval Blanc v Courcheveli, svedčia o jej know-how vo svete luxusu a noblesy. Jej činnosť je rozložená medzi Francúzsko a zahraničie, ktoré dnes tvorí viac ako tretinu jej aktivít.

Atelier COS

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry.

Mohlo by sa Vám páčiť

CLT dom

Dom CLT je ukrytý vo vidieckej krajine Maďarska a predstavuje nenápadnú svätyňu, šepot v lese, ktorý hovorí o dizajne a harmónii.

Múzeum hrnčiarstva

Cieľom Múzea hrnčiarstva je prezentovať prácu remeselníkov, prerozprávať históriu dediny a zoznámiť sa s technikami výroby keramiky.

Šťastný hlavák

Dánsky ateliér Henning Larsen Architects vyhral súťaž na prestavbu hlavnej železničnej stanice v Prahe so svojím návrhom Šťastný

Inteligentný športový park

V srdci čínskeho mesta Ordos vznikol jedinečný inteligentný športový park, ktorý spojuje moderné technológie s aktívnym životným štýlom.

Vinárstvo Bruciato

Cieľom projektu, ktorý sa nachádza v jednej z najšťastnejších oblastí pre výrobu vína v Taliansku, Bolgheri, bola výstavba novej vínnej