Architektúra

Hotel Indigo Viedeň

BWM Architekten dostali za úlohu navrhnúť fasádu a interiér prvého hotela britskej siete butikových hotelov IHG v Rakúsku a vytvorili čarovnú záhradnú oázu vo viedenskej štvrti Margareten.

Hotel Indigo sa nachádza v piatom viedenskom okrese (Margareten), no zároveň je v pešej vzdialenosti od centra mesta. Živý 5. obvod je známy svojimi nádhernými starými budovami a množstvom pridružených vnútorných dvorov. Medzi dvoma takýmito budovami sa nachádza nový hotel Indigo, ktorý patrí k individuálne prevádzkovanej butikovej značke medzinárodnej spoločnosti IHG Hotels & Resorts.

Viac ako 158 klimatizovaných izieb – vrátane dvoch exkluzívnych apartmánov s voľne stojacou vaňou – v troch rôznych štýloch na deviatich poschodiach ponúka rôznorodý priestor pre všestranne príjemný pobyt vo Viedni.

Farebný dizajn s prúteným tovarom a množstvom pôvodných rastlín dodáva hotelu uvoľnenú atmosféru. Matné pozlátené kovania v kúpeľniach pripomínajú viedenskú secesiu a zlaté dekoratívne prvky a obklady pripomínajú aj slávneho rakúskeho architekta Otta Wagnera. Namiesto bežného pultu sú v odbavovacej zóne stoly, aby sa personál mohol priblížiť k hosťom, čím sa eliminuje zvyčajná vzdialenosť. Jedinečnú atmosféru vytvára aj lichobežníková architektúra na vnútornom nádvorí a svetlom zaliate átrium.

Text a Foto: www.bwm.at

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Hotel Morpheus

Dizajn hotela Morpheus od Zaha Hadid Architects, je definovaný plynulými formami v rámci bohatých čínskych tradícií nefritového rezbárstva.

PMA Madhushala Gadi

Dom Gadi, ktorý navrha kancelária PMA Madhushala, bol navrhnutý tak, aby svojim obyvateľom vytvoril sériu rozmanitých priestorových

Záhrady Harlow Carr

Záhrada Harlow Carr sa nachádza v krásnej prírode Yorkshire a v každom ročnom období vás poteší rozmanitou krajinou s záhradnými štýlmi.

Deji Plaza Xuzhou

Deji Plaza Xuzhou pozostáva z dvoch obytných veží, 11-poschodového obchodného pódia a rozsiahlych upravených priestorov.