Architektúra

Hotel Vermelho

Christian Louboutin, vizionársky tvorca najžiadanejších topánok na svete, je zvyknutý premieňať fantáziu na skutočnosť. Približne pred desiatimi rokmi si tento návrhár narodený v Paríži veľmi obľúbil nenápadné portugalské plážové mestečko Melides, skrytý klenot južne od Lisabonu, vydláždený dláždenými ulicami a obklopený borovicovými lesmi.

Výsledkom jeho nadšenia pre tento romantický región je nový hotel s 13 izbami s názvom Vermelho, ktorý od základov navrhla architektka Madalena Caiado, so záhradami od Louisa Benecha. Louboutin požiadal aj svoju dlhoročnú priateľku Carolinu Irvingovú, aby mu poradila pri tvorbe honosných interiérov, ktoré spájajú jeho francúzske a egyptské dedičstvo a zároveň vzdávajú hold výnimočnej remeselnej histórii Portugalska.

Keď prekročíme historické drevené dvere Vermelho, vydáme sa na intímny zážitok v butikovom hoteli v Melides s odvážnym duchom. Teraz sme doma, v domove pre kultúrne zvedavých a nevyčerpateľne zvedavých ľudí. Cítime to na freskách, zozbieranom umení a starožitnom nábytku, ktoré prekypujú príbehmi čakajúcimi na rozprávanie hosťom, ktorí majú odvahu sa pýtať. Víta nás z každého kúta sveta, aby sme boli odvážni, smelí, iní, vynikali a predovšetkým žili la vie en rouge

Text a Foto: www.vermelhohotel.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Vzdušné mosty

Mosty definované kryštalickými formami, ktoré sú odkazom na molekulárne štruktúry vyskytujúce sa v organickej chémii.

Pavilón na nádvorí OWO

Spoločnosť DaeWha Kang Design dokončila úžasný návrh nádvoria a pavilónu pre The OWO, bývalý Old War Office v londýnskej

Vyhliadková veža

Salling Tower, vyhliadková veža v prístave Aarhus, je vytvorená ako pozoruhodná mestská socha s pozoruhodným architektonickým výrazom.

Záhrady Battersea Roof

Záhrady Battersea Roof, ktoré majú jedinečný charakter mestského parku, vytvoril James Corner zo spoločnosti Field Operations a LDA

Kloboucká lesní

Administratívna budova spoločnosti Kloboucká lesní z dielne štúdia Mjölk je navrhnutá tak, aby určovala smer výstavby budúcnosti.

Rezidencia pre seniorov

Štúdio Libeskind v spolupráci so spoločnosťou Selfhelp Community Services realizovalo cenovo dostupnú rezidenciu pre seniorov.