Architektúra

Hub of Huts

Keď štúdio noa* v roku 2016 navrhlo konzolový bazén pre spoločnosť Hubertus, predstavovalo si ho ako skalu uviaznutú medzi zemou a nebom. V roku 2019 dostali architekti nové zadanie, návrh špecializovanej prístavby pre pohodu. Pre budovu, ktorá už našla svoj symbol v bazéne, to nebola ľahká úloha, napriek tomu poslúžila ako inšpirácia pre nový projekt.

Rozhodnutie pracovať s obrátenými šikmými strechami je motivované formálnymi a funkčnými dôvodmi: na jednej strane túžbou reprodukovať architektúru horskej dediny a na druhej strane praktickou potrebou umiestniť v obrátenej streche systém čistenia vody v prípade bazéna a poschodia na sedenie v prípade sauny. Okrem toho posunutie chát a striedavá orientácia hrebeňov striech umožňujú 360° výhľad na krajinu, ktorá je skutočným stredobodom projektu.

Výber farieb a materiálov je v súlade s horskou scenériou: hliníkové panely v prírodných hnedých tónoch obkladajú kabíny, rovnako ako hrúbka dosky, ktorú tvorí oceľová nosná konštrukcia z nosníkov. Systém brise soleil, ktorý tieni okná, je tiež z rovnakého materiálu a v rovnakej farbe. Podlahy sú zo svetlej béžovej keramiky, zatiaľ čo v relaxačnej miestnosti je podlaha z olejovaného bieleho duba.

V tejto novej úlohe sa spoločnosti noa* podarilo oživiť imaginatívny pohon, z ktorého sa zrodil Hubertus, a navrhnúť platformu, ktorá so svojím 20-metrovým presahom označuje novú plávajúcu základňu medzi nebom a zemou. Projekt, v ktorom sa zdá, že gravitačná sila mizne, aby uvoľnila miesto nečakaným scenárom.

Text a Foto: www.noa.network

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Hotel Morpheus

Dizajn hotela Morpheus od Zaha Hadid Architects, je definovaný plynulými formami v rámci bohatých čínskych tradícií nefritového rezbárstva.

PMA Madhushala Gadi

Dom Gadi, ktorý navrha kancelária PMA Madhushala, bol navrhnutý tak, aby svojim obyvateľom vytvoril sériu rozmanitých priestorových

Záhrady Harlow Carr

Záhrada Harlow Carr sa nachádza v krásnej prírode Yorkshire a v každom ročnom období vás poteší rozmanitou krajinou s záhradnými štýlmi.

Deji Plaza Xuzhou

Deji Plaza Xuzhou pozostáva z dvoch obytných veží, 11-poschodového obchodného pódia a rozsiahlych upravených priestorov.