Architektúra

Inteligentný športový park

V srdci čínskeho mesta Ordos vznikol jedinečný inteligentný športový park, navrhnutý renomovaným architektom Wang Xiem, ktorý spojuje moderné technológie s aktívnym životným štýlom. S využitím špičkových senzorov park sleduje a analyzuje rôzne športové aktivity, ponúkajúc užívateľom individuálne odporúčania na zlepšenie ich výkonu a zdravia.

V parku sa stretávajú tradičné športy s virtuálnou realitou, čo zabezpečuje nielen fyzickú aktivitu, ale aj inovatívny zážitok. Zároveň sa park angažuje v ekologickej udržateľnosti – solárne panely poskytujú energiu, recyklácia dažďovej vody sa využíva na zavlažovanie a dostupnosť ekologických dopravných prostriedkov podporuje zdravý životný štýl.

Architektonické riešenie parku zahŕňa elegantné linie a štýlový dizajn, ktorý vytvára esteticky príjemné prostredie pre návštevníkov. Organické tvary a moderné koncepty boli špeciálne navrhnuté s ohľadom na funkčnosť a integráciu s najnovšími technológiami.

Projekt nielenže vytvára pracovné miesta v oblasti technológií, ale aj podnecuje miestne spoločenstvo k aktívnemu životnému štýlu. Súčasne posilňuje miestnu ekonomiku prostredníctvom správy športových podujatí a zlepšuje celkové zdravie obyvateľov, čím podporuje udržateľný rozvoj mesta.

Text a Foto: www.platasia.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Graafschap College

Architektonická kancelária cepezed a cepezedinterieur navrhla v Holandsku modernú budovu školy pre viac ako 700 študentov.

Záhrada Ulfa Nordfjella

Ulf Nordfjell je významný švédsky krajinný dizajnér, ktorého odborné znalosti v oblasti vytvárania záhrad trvajú už viac ako

Chata Santnerpass

Chata Santnerpass, horská ubytovňa v srdci Dolomitov sa nachádza v nadmorskej výške 2 734 metrov na vrchole horského pásma Rosengarten.

Kryté športové ihrisko

Kryté športové ihrisko univerzity v Šao-čchingu sa nachádza v severozápadnom rohu areálu, ktorý susedí so starými ulicami mesta.

Záhrada Fishermans Bay

Jill a Richard Simpsonovci premenili záhradu Fishermans Bay v drsnom prostredí na sviežu kombináciu kvetinových záhonov.