Architektúra

Jazerá a záhrady Leonardslee

Záhrady Leonardsleena 97 hektárovom pozemku, ktoré boli prvýkrát vysadené v roku 1801, sú zapísané v registri historických parkov a záhrad osobitného historického významu Anglicka a počas celého roka sa vyznačujú výnimočnou scenériou, ktorá je obzvlášť majestátna, keď kvitne na jar alebo sa sfarbuje nádhernými farbami na jeseň.

V roku 2019, po 10 rokoch čo boli záhrady zatvorené, otvorili Leonardslee Lakes & Gardens opäť svoje brány. Táto nádherná záhrada bola takmer navždy stratená a bola predmetom najväčšej obnovy záhrady v Anglicku a možno aj v Európe.

Veľkolepé a starobylé záhrady sú teraz opäť otvorené pre verejnosť. Dá sa v nich stráviť deň obdivovaním bohatej divokej prírody alebo si môžete dopriať popoludňajší čaj v Leonardslee House. Prípadne si môžete tešiť na vynikajúci kulinársky zážitok v reštaurácii Interlude s michelinskou hviezdou, kde sa jedlá pripravujú z ingrediencií vypestovaných priamo v záhradách.

Text a Foto: www.leonardsleegardens.co.uk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Záhrada Fishermans Bay

Jill a Richard Simpsonovci premenili záhradu Fishermans Bay v drsnom prostredí na sviežu kombináciu kvetinových záhonov.

Chata Bučina

Štúdio ARD dostalo od klienta zadanie navrhnúť budovu pre správcu lyžiarskeho strediska v zastavanom území obce Horná Malá

Parkovací dom Ostrava

Až šesťsto parkovacích miest ponúkne nový parkovací dom, ktorého výstavba sa začne v blízkosti Krajského úradu v Ostrave.

Bistro stodola

Polootvorená stodola, ktorú navrhlo maďarské štúdio SAGRA Architects, slúži ako malá reštaurácia a vínna terasa.

Aristides Dallas Villa V

Návrh gréckeho štúdia Aristides Dallas Architects sa týka rekreačnej rezidencie, ktorá sa nachádza na strmom skalnatom svahu

Jardins d’Etretat

Hlavnou myšlienkou návrhu štúdia Libeskind je vytvoriť intímny priestor, ktorý pozýva návštevníkov svojou jedinečnou vizuálnou identitou.