Architektúra

Keukenhof

Tulipány z Holandska sú svetoznáme. Ak chcete vidieť kvitnúce holandské tulipánové polia, mali by ste navštíviť Holandsko v apríli a máji. V tomto období otvára svoje brány aj najväčší kvetinový park na svete, Keukenhof.

Keukenhof je park, v ktorom sa každoročne vysadí viac ako 7 miliónov cibuliek kvetov. V záhradách a štyroch pavilónoch je vystavená fantastická zbierka: tulipánov, hyacintov, narcisov, orchideí, ruží, karafiátov, kosatcov, ľalií a mnohých ďalších kvetov. Ohromí vás predstavenie farieb a vôní.

V Keukenhofe sa vám bude zdať, že vás unáša more kvetov. Tulipány a ďalšie kvety rozdelené do rôznych záhrad a pavilónov sa počítajú na milióny. Keukenhof má každý rok inú tému, čo znamená, že nikdy nie je rovnaký. Tento svetovo jedinečný park každoročne priláka viac ako milión návštevníkov. Všimnite si, že tulipány kvitnú len od polovice marca do polovice mája, čo znamená, že park je otvorený len počas tohto obdobia.

V lete je záhrada zámku Keukenhof plná 150 rôznych druhov kvitnúcich georgín. Koncom augusta sa tu konajú Dni georgín v Keukenhofe, na ktorých môžete zažiť najrôznejšie aktivity. Až do polovice októbra poskytujú georgíny v parku ohromujúcu farebnú prehliadku. Termíny a program nájdete na webovej stránke zámku Keukenhof.

Text a Foto: keukenhof.nl

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Gymnázium Nanbu Eye

Gymnázium Nanbu Eye, dokončené v júli 2023, sa nachádza pozdĺž rieky Jialing v novej štvrti Manfu v Nanbu v čínskom štáte

Vzdušné mosty

Mosty definované kryštalickými formami, ktoré sú odkazom na molekulárne štruktúry vyskytujúce sa v organickej chémii.

Pavilón na nádvorí OWO

Spoločnosť DaeWha Kang Design dokončila úžasný návrh nádvoria a pavilónu pre The OWO, bývalý Old War Office v londýnskej

Vyhliadková veža

Salling Tower, vyhliadková veža v prístave Aarhus, je vytvorená ako pozoruhodná mestská socha s pozoruhodným architektonickým výrazom.

Záhrady Battersea Roof

Záhrady Battersea Roof, ktoré majú jedinečný charakter mestského parku, vytvoril James Corner zo spoločnosti Field Operations a LDA

Kloboucká lesní

Administratívna budova spoločnosti Kloboucká lesní z dielne štúdia Mjölk je navrhnutá tak, aby určovala smer výstavby budúcnosti.