Architektúra

Looking Glass Lodge

Looking Glass Lodge je jedinečný prázdninový dom z dielne Michael Kendrick Architects, ktorý dokonale zapadá do oblasti High Weald s výnimočnou prírodnou krásou.

Subtílny dizajn, ktorý postavili miestni remeselníci, využíva svahovitý terén a zdá sa byť vyvýšený medzi stromami, pretože úroveň terénu pod ním klesá. Na vonkajšie a vnútorné obloženie sa používa rafinovaná paleta prírodných materiálov – západný červený céder, ktorý sa ponecháva v nedokončenom stave, takže fasády prirodzene zvetrávajú do známej striebornošedej farby. Veľké okná zaplavujú chatu svetlom a poskytujú pocit transparentnosti, vďaka čomu majú návštevníci ďaleké výhľady a možnosť ponoriť sa do lesa. Samozatmavovacie elektrochromatické sklo poskytuje súkromie a zároveň obmedzuje prehrievanie a únik umelého svetla. Toto sklo minimalizuje rušenie populácie netopierov v tejto lokalite, čím pomáha dlhodobo chrániť biotop tohto chráneného druhu.

Od výroby až po dokončenie bola ochrana ekológie lokality kľúčom k zadaniu. Výstavba mimo staveniska prekonala logistické obmedzenia svahovitého miesta a zabezpečila efektívny stavebný program s minimálnym narušením AONB. Chata sa nachádza na prirodzenej čistinke, takže na jej výstavbu nebolo potrebné vyrúbať žiadne stromy, pričom sa použila hybridná oceľovo-drevená rámová konštrukcia so skrutkovými pilótami, ktoré majú nízky vplyv na životné prostredie. Tým sa zabránilo poškodeniu existujúcich stromov, podporila sa prirodzená obnova pôvodnej flóry na pozemku a zachoval sa voľný prístup pre pohyb voľne žijúcich živočíchov.

Text a Foto: michaelkendrick.co.uk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Hotel Morpheus

Dizajn hotela Morpheus od Zaha Hadid Architects, je definovaný plynulými formami v rámci bohatých čínskych tradícií nefritového rezbárstva.

PMA Madhushala Gadi

Dom Gadi, ktorý navrha kancelária PMA Madhushala, bol navrhnutý tak, aby svojim obyvateľom vytvoril sériu rozmanitých priestorových

Záhrady Harlow Carr

Záhrada Harlow Carr sa nachádza v krásnej prírode Yorkshire a v každom ročnom období vás poteší rozmanitou krajinou s záhradnými štýlmi.

Deji Plaza Xuzhou

Deji Plaza Xuzhou pozostáva z dvoch obytných veží, 11-poschodového obchodného pódia a rozsiahlych upravených priestorov.