Architektúra

Meerstad SuperHub

Meerstad je mestská štvrť na východnom okraji Groningenu. V priebehu niekoľkých desaťročí bude okolo novovybudovaného jazera Woldmeer postupne postavených približne 5 000 domov. Rozvoj Meerstadu prebieha v malých krokoch, čo má za následok, že chýba sociálne a programové jadro. Projekt SuperHub spoločnosti De Zwarte Hond to má napraviť.

SuperHub je veľkolepý supermarket, ktorý ponúka výhľad na okolitú prírodu, zatiaľ čo vy nakupujete. Budova je celá z dreva a pôsobí ohromujúco priestranne. Nakupovanie je tu výnimočným zážitkom.

Ďalšie funkcie zabezpečujú, že budova má čo ponúknuť aj večer a cez víkendy. Je flexibilná a opakovane použiteľná. Keď sa štvrť v najbližších rokoch rozrastie, budova môže uspokojiť nové potreby.

Superhub je súčasný variant supermarketu. Je to budova, v ktorej si môžete nakúpiť a ktorá ponúka aj doplnkový program, napríklad (spočiatku) kaviareň a zdravotné stredisko. Superhub je tak priekopníckou budovou, ktorá rastie spolu so štvrťou a okrem poskytovania základných životných potrieb poskytuje aj možnosti na stretávanie, aktivity a zábavu.

Text a Foto: dezwartehond.nl

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Vinohradníkov dom

Po úspešnej obnove a rekonštrukcii sa Vinohradníkov dom stal uceleným príkladom historickej architektúry…

Dom Water Farm

Štúdio Bark dokončilo dom „Water Farm“ v Suffolku s odvážnym geometrickým dreveným dizajnom…