Architektúra

Moderný zrub

Architektonické štúdio Marte Marte Architects osadilo moderný zrub do svahu na okraji Laterns Bonacker, malej obce v Rakúsku, ktorú tvoria súčasné drevené domy. Zrubové obydlie umiestnené na betónovom podstavci je zatlačené do zeme – svahovitý terén zostáva inak neporušený, len úzka kľukatá cestička vedie k západnému vchodu, vodnej nádrži a posedeniu pred ňou.

To, čo sa javí ako trojrozmerné stvárnenie detskej kresby, je v skutočnosti rozmarná reinterpretácia vysokého zrubu. Drevená stavba s čiernym sklom je zahalená závojom z horizontálnych dosiek, ktorý účinne zakrýva alebo zvýrazňuje okná. Na obytnej úrovni tento voľný závoj, z ktorého ťaží paralelná poloha domu, poskytuje „CinemaScope“ výhľad na okolité hory a prechádzajúce mraky. Vnútri je to sofistikovaná šperkovnica, zvonka jazykovo vybrúsený kríženec medzi domom a senníkom. Jednoducho Marte Marte.
Marina Hämmerle

Text a Foto: www.marte-marte.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Centre Pompidou-Metz

Centre Pompidou-Metz vo Francúzsku slúži na umiestnenie stálych a dočasných výstav z Musee National d’Art Moderne.

Mount Stewart

Mount Stewart, nachádzajúci sa v malebnom prostredí grófstva Down v Severnom Írsku, patrí k najvýznamnejším historickým sídlam tejto oblasti.

Angle Lake Station

Angle Lake Station v Seattli je nová forma sociálnej infraštruktúry poskytujúca nevyhnutnú verejnú dopravu, ale aj dôležité verejné

Kúpele Copii

Architekt Victor Ortiz pomenoval kúpele Copii podľa domorodého výrazu pre termita, keďže projekt čerpá inšpiráciu od týchto

Villa del Balbianello

Villa del Balbianello na západnom brehu jazera Como je jednou z najromantickejších a najidylickejších záhrad v Taliansku.