Architektúra

Moderný zrub

Architektonické štúdio Marte Marte Architects osadilo moderný zrub do svahu na okraji Laterns Bonacker, malej obce v Rakúsku, ktorú tvoria súčasné drevené domy. Zrubové obydlie umiestnené na betónovom podstavci je zatlačené do zeme – svahovitý terén zostáva inak neporušený, len úzka kľukatá cestička vedie k západnému vchodu, vodnej nádrži a posedeniu pred ňou.

To, čo sa javí ako trojrozmerné stvárnenie detskej kresby, je v skutočnosti rozmarná reinterpretácia vysokého zrubu. Drevená stavba s čiernym sklom je zahalená závojom z horizontálnych dosiek, ktorý účinne zakrýva alebo zvýrazňuje okná. Na obytnej úrovni tento voľný závoj, z ktorého ťaží paralelná poloha domu, poskytuje „CinemaScope“ výhľad na okolité hory a prechádzajúce mraky. Vnútri je to sofistikovaná šperkovnica, zvonka jazykovo vybrúsený kríženec medzi domom a senníkom. Jednoducho Marte Marte.
Marina Hämmerle

Text a Foto: www.marte-marte.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Veľryba

Nová arktická atrakcia v Nórsku – múzem Veľryba rozpráva príbeh o týchto veľkých obyvateľoch podmorského sveta.

Millennium Garden

Skôr než sa Piet Oudolf stal slávnym, navrhol záhradu Milénia v Pensthorpe neďaleko Fakenhamu – svoje prvé veľké

Arundel Castle

Zrekonštruovaný stredoveký hrad Arundel, ktorý je už viac ako 850 rokov dedičným sídlom vojvodov z Norfolku a ich predkov.

Centrum múzických umení

16-hektárový areál Svetového obchodného centra sa blíži k svojmu dokončeniu vďaka otvoreniu Centra múzických umení Ronalda O. Perelmana.