Architektúra

Musée des Confluences

Musée des Confluences v Lyone má charakteristický názov a architektonické riešenie. „Confluences“ odkazuje predovšetkým na jeho výnimočnú geografickú polohu. Len kúsok od múzea sa stretávajú vody riek Rhôny a Saôny, čo naznačuje myšlienky zbližovania, miešania a plynulosti.

Koncepcia, ktorú vypracovala rakúska firma CoopHimmelb(l)au, vychádza z myšlienky vybudovať múzeum, ktoré namiesto toho, aby bránilo prístupu k prírode, tvorí prechod medzi stavebnými prvkami a prírodou. Múzeum je navrhnuté ako most a umožňuje návštevníkom prejsť cez jeho halu a vnútorné priestory bez toho, aby si museli kúpiť vstupenku alebo pozrieť výstavu.

Jeho architektonické riešenie je vysoko funkčné a prispôsobivé, aby mohlo prijímať širokú verejnosť, ako aj uchovávať a vystavovať zbierky. Okrem základne, na ktorej stojí, podobne ako most na svojich pilieroch, je tvorená dvoma odlišnými prvkami. Svetlom zaliata monumentálna hala múzea, známa ako „kryštál“, sa otvára mestu a víta ho. „Oblak“ je domovom stálych a dočasných výstav.

Text a Foto: www.museedesconfluences.fr

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Gymnázium Nanbu Eye

Gymnázium Nanbu Eye, dokončené v júli 2023, sa nachádza pozdĺž rieky Jialing v novej štvrti Manfu v Nanbu v čínskom štáte

Vzdušné mosty

Mosty definované kryštalickými formami, ktoré sú odkazom na molekulárne štruktúry vyskytujúce sa v organickej chémii.

Pavilón na nádvorí OWO

Spoločnosť DaeWha Kang Design dokončila úžasný návrh nádvoria a pavilónu pre The OWO, bývalý Old War Office v londýnskej

Vyhliadková veža

Salling Tower, vyhliadková veža v prístave Aarhus, je vytvorená ako pozoruhodná mestská socha s pozoruhodným architektonickým výrazom.

Záhrady Battersea Roof

Záhrady Battersea Roof, ktoré majú jedinečný charakter mestského parku, vytvoril James Corner zo spoločnosti Field Operations a LDA

Kloboucká lesní

Administratívna budova spoločnosti Kloboucká lesní z dielne štúdia Mjölk je navrhnutá tak, aby určovala smer výstavby budúcnosti.