Architektúra

Musée des Confluences

Musée des Confluences v Lyone má charakteristický názov a architektonické riešenie. „Confluences“ odkazuje predovšetkým na jeho výnimočnú geografickú polohu. Len kúsok od múzea sa stretávajú vody riek Rhôny a Saôny, čo naznačuje myšlienky zbližovania, miešania a plynulosti.

Koncepcia, ktorú vypracovala rakúska firma CoopHimmelb(l)au, vychádza z myšlienky vybudovať múzeum, ktoré namiesto toho, aby bránilo prístupu k prírode, tvorí prechod medzi stavebnými prvkami a prírodou. Múzeum je navrhnuté ako most a umožňuje návštevníkom prejsť cez jeho halu a vnútorné priestory bez toho, aby si museli kúpiť vstupenku alebo pozrieť výstavu.

Jeho architektonické riešenie je vysoko funkčné a prispôsobivé, aby mohlo prijímať širokú verejnosť, ako aj uchovávať a vystavovať zbierky. Okrem základne, na ktorej stojí, podobne ako most na svojich pilieroch, je tvorená dvoma odlišnými prvkami. Svetlom zaliata monumentálna hala múzea, známa ako „kryštál“, sa otvára mestu a víta ho. „Oblak“ je domovom stálych a dočasných výstav.

Text a Foto: www.museedesconfluences.fr

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Carolside

Carolside sa považuje za jednu z najlepších súkromných záhrad v Škótsku a je najznámejšia svojou…

Most G Clef

Most G Clef sa klenie cez rieku Bailu a spája mesto Bailu na východnom brehu s modernou hudobnou halou…

Ribbon Chapel

Ribbon Chapel je svadobná kaplnka stojaca v záhrade rezortného hotela „Bella Vista Sakaigahama“ v meste…

Arne Maynard

Ústredným prvkom práce Arneho Maynarda ako záhradného dizajnéra je jeho schopnosť identifikovať…