Architektúra

Múzeum hrnčiarstva

Dedina Bat Trang vo Vietname je už od 11. storočia známa ako výrobca keramiky a hrnčiarskych výrobkov. S dedinou je dokonca spojený špecifický štýl porcelánu, ktorý využíva dekoratívne techniky a glazúry, ktoré vyvinuli generácie miestnych remeselníkov. Dodnes sa na výrobe týchto remesiel podieľa prevažná väčšina domácností. Hrnčiarstvo Bat Trang sa spája s vysokým štandardom kvality a bolo vynaložené mnoho úsilia na posilnenie remeselnej dediny a zabezpečenie ich kultúrnej kontinuity.

Cieľom Múzea hrnčiarstva je byť miestom, ktoré prezentuje prácu remeselníkov, prerozpráva históriu dediny a pozýva ľudí, aby sa zoznámili s rôznymi materiálmi a technikami používanými pri výrobe keramiky. V procese navrhovania architekti zorganizovali stretnutia s odborníkmi na hrnčiarstvo, miestnymi remeselníkmi a obyvateľmi dediny, aby prediskutovali plány a program. Výsledkom je, že múzeum poskytuje veľkoplošný otvorený priestor, ktorý môže zapojiť verejnosť, a okrem toho má aj komerčné funkcie, ktoré podporujú živobytie komunity.

Viacúrovňová architektúra pripomínajúca kaňon bola inšpirovaná tvarom hrnčiarskych kruhov, ale pripomína aj tradičné stavby s kupolami pecí, ktoré sú postavené z tehál. Objemy vytvorené medzi týmito siedmimi prevrátenými kupolami vyúsťujú do skulpturálnych plôch pod holým nebom na úrovni terénu. V týchto priestoroch sa budú konať podujatia, výstavy a tradičné festivaly. Nebeské svetlá v hornej časti umožňujú prirodzené denné osvetlenie a ochladzovanie priestoru, vďaka čomu môže horúci vzduch prúdiť nahor.

Text a Foto: 112.com.vn

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Graafschap College

Architektonická kancelária cepezed a cepezedinterieur navrhla v Holandsku modernú budovu školy pre viac ako 700 študentov.

Záhrada Ulfa Nordfjella

Ulf Nordfjell je významný švédsky krajinný dizajnér, ktorého odborné znalosti v oblasti vytvárania záhrad trvajú už viac ako

Chata Santnerpass

Chata Santnerpass, horská ubytovňa v srdci Dolomitov sa nachádza v nadmorskej výške 2 734 metrov na vrchole horského pásma Rosengarten.

Kryté športové ihrisko

Kryté športové ihrisko univerzity v Šao-čchingu sa nachádza v severozápadnom rohu areálu, ktorý susedí so starými ulicami mesta.

Záhrada Fishermans Bay

Jill a Richard Simpsonovci premenili záhradu Fishermans Bay v drsnom prostredí na sviežu kombináciu kvetinových záhonov.