Architektúra

MVDR Valley

Tri hranaté vrcholy s vyčnievajúcimi kamennými balkónmi a oknami tvoria výškovú budovu Valley od architektonického štúdia MVRDV, ktorá je v Holandsku pred dokončením.

Svojou architektúrou s členitými kamennými terasami, arkierovými oknami a balkónmi, pokrytými hustou výsadbou, ktorú navrhol krajinný architekt Piet Oudolf, prináša Valley do amsterdamskej obchodnej štvrte Zuidas toľko potrebnú zeleň. Projekt s rozlohou 75 000 m2, ktorý bol navrhnutý pre spoločnosť EDGE Technologies, obsahuje byty, obchody, kancelárie, kultúrne inštitúty a kreatívne centrum, ktoré je zvýraznené verejne prístupným „údolím“ umiestneným na pódiu budovy na 4. a 5. poschodí.

Členitá fasáda z prírodného kameňa je definovaná pomocou parametrického nástroja vyvinutého v spolupráci s Arup Amsterdam. To umožnilo okrem iného veľmi potrebnú kontrolu množstva denného svetla a slnečného svetla v reálnom čase, nad konštrukčnými obmedzeniami a požadovaným súkromím. Výsledná celková variabilita objemu budovy Valley znamená, že žiadne dva byty nie sú rovnaké, čím vzniká široká škála typov bývania s jedinečnými plánmi pre jeho obyvateľov.

Text a Foto: www.mvrdv.nl

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Kisawa

Kisawa je 300-hektárová svätyňa lesa, pláží a piesočných dún, ktorá sa nachádza na južnom cípe ostrova Benguerra, 14

Aspen Art Museum

Aspenské múzeum umenia sa nachádza v centre vysokohorského mesta Aspen v Colorade, na významnom mieste v centre mesta.

Záhrada v Chatsworthe

Tom Stuart-Smith spolupracuje s tímom záhradníkov v Chatsworthe už od roku 2016 a v súčasnosti prebieha v záhrade niekoľko projektov.

Graafschap College

Architektonická kancelária cepezed a cepezedinterieur navrhla v Holandsku modernú budovu školy pre viac ako 700 študentov.

Záhrada Ulfa Nordfjella

Ulf Nordfjell je významný švédsky krajinný dizajnér, ktorého odborné znalosti v oblasti vytvárania záhrad trvajú už viac ako