Architektúra

Naturalis

Naturalis je národný výskumný ústav pre biodiverzitu z roku 1820, ktorý založil kráľ Vilém I. v holandskom Leidene. Inštitút s dlhou a bohatou históriou zaznamenal v poslednom desaťročí exponenciálny rast, ktorý viedol k naliehavej potrebe rekonštrukcie. Počet návštevníkov sa rýchlo zvýšil na 400 000 ročne.

Naturalis spája rastúcu zbierku 42 miliónov predmetov (päť najlepších na svete). V jeho nových najmodernejších priestoroch sa nachádza viac ako dvesto výskumníkov, ktorých štúdie sú v centre pozornosti a prispievajú k riešeniu globálnych problémov vrátane klimatických zmien, poklesu biodiverzity na Zemi, zásobovania potravinami a kvality vody. Nové múzeum zároveň ponúka možnosť ukázať verejnosti bohatstvo a krásu prírody.

Naturalis je príjemné a ľahko dostupné múzeum pre malých aj veľkých. Na celkovej ploche takmer 6 000 m2 sa nachádza sedem tematických galérií, dve atrakcie, tri dielne a štyri informačné body.

Múzeum je kombináciou zážitku z videnia a robenia. Všetky vekové kategórie zažijú krásu a bohatstvo prírody v pôsobivých galériách. Príbehy v múzeu sú vyrozprávané pomocou výnimočných exponátov v zbierke 42 miliónov rastlín, živočíchov, skamenelín a hornín. V múzeu môžete klásť vedcom otázky, nechať si preskúmať vlastný prírodný nález a osobne sledovať preparáciu exemplára.

Text a Foto: www.naturalis.nl

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Vzdušné mosty

Mosty definované kryštalickými formami, ktoré sú odkazom na molekulárne štruktúry vyskytujúce sa v organickej chémii.

Pavilón na nádvorí OWO

Spoločnosť DaeWha Kang Design dokončila úžasný návrh nádvoria a pavilónu pre The OWO, bývalý Old War Office v londýnskej

Vyhliadková veža

Salling Tower, vyhliadková veža v prístave Aarhus, je vytvorená ako pozoruhodná mestská socha s pozoruhodným architektonickým výrazom.

Záhrady Battersea Roof

Záhrady Battersea Roof, ktoré majú jedinečný charakter mestského parku, vytvoril James Corner zo spoločnosti Field Operations a LDA

Kloboucká lesní

Administratívna budova spoločnosti Kloboucká lesní z dielne štúdia Mjölk je navrhnutá tak, aby určovala smer výstavby budúcnosti.

Rezidencia pre seniorov

Štúdio Libeskind v spolupráci so spoločnosťou Selfhelp Community Services realizovalo cenovo dostupnú rezidenciu pre seniorov.