Architektúra

Naturalis

Naturalis je národný výskumný ústav pre biodiverzitu z roku 1820, ktorý založil kráľ Vilém I. v holandskom Leidene. Inštitút s dlhou a bohatou históriou zaznamenal v poslednom desaťročí exponenciálny rast, ktorý viedol k naliehavej potrebe rekonštrukcie. Počet návštevníkov sa rýchlo zvýšil na 400 000 ročne.

Naturalis spája rastúcu zbierku 42 miliónov predmetov (päť najlepších na svete). V jeho nových najmodernejších priestoroch sa nachádza viac ako dvesto výskumníkov, ktorých štúdie sú v centre pozornosti a prispievajú k riešeniu globálnych problémov vrátane klimatických zmien, poklesu biodiverzity na Zemi, zásobovania potravinami a kvality vody. Nové múzeum zároveň ponúka možnosť ukázať verejnosti bohatstvo a krásu prírody.

Naturalis je príjemné a ľahko dostupné múzeum pre malých aj veľkých. Na celkovej ploche takmer 6 000 m2 sa nachádza sedem tematických galérií, dve atrakcie, tri dielne a štyri informačné body.

Múzeum je kombináciou zážitku z videnia a robenia. Všetky vekové kategórie zažijú krásu a bohatstvo prírody v pôsobivých galériách. Príbehy v múzeu sú vyrozprávané pomocou výnimočných exponátov v zbierke 42 miliónov rastlín, živočíchov, skamenelín a hornín. V múzeu môžete klásť vedcom otázky, nechať si preskúmať vlastný prírodný nález a osobne sledovať preparáciu exemplára.

Text a Foto: www.naturalis.nl

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Zámok Žleby

Hrad Žleby sa prvýkrát spomína v roku 1289, pričom jeho zakladateľmi boli pravdepodobne páni z Lichtenburgu.

Rhubarb

Atelier DARN v zložení Peker Ayan, Simay Çağ a Bilge Kobak získal Cenu verejnosti FAV 2024 za inovatívnu inštaláciu

Blanton Museum of Art

Spoločnosť Snøhetta vytvorila komplexný redizajn areálu pre Blanton Museum of Art na Texaskej univerzite v Austine.

Vinohradníkov dom

Po úspešnej obnove a rekonštrukcii sa Vinohradníkov dom stal uceleným príkladom historickej architektúry…