Architektúra

Ocean Builders SeaPod

Spoločnosť Ocean Builders, popredná technologická spoločnosť v oblasti oceánskych inovácií so sídlom v Paname, odhaľuje svoju flotilu revolučných obytných modulov, ktoré zmenia spôsob, akým ľudstvo premýšľa o domove, cestovaní a o tom, ako žiť vo svete budúcnosti.

Koncepcia SeaPod, ktorú navrhli prezident a vedúci technického oddelenia spoločnosti Ocean Builders Rüdiger Koch a výkonný riaditeľ Grant Romundt, vznikla ako odpoveď na nevyhnutný problém – nedostatok priestoru v žiadaných destináciách.

SeaPods, ktoré navrhol holandský architekt Koen Olthius, ktorý sa špecializuje na vývoj riešení problémov spôsobených urbanizáciou a zmenou klímy, boli vytvorené tak, aby vyhovovali budúcim potrebám klimaticky uvedomelých obyvateľov a cestovateľov, ktorí chcú žiť medzi vlnami bez toho, aby obetovali luxus moderného bývania. S panoramatickými oknami s rozlohou viac ako 175 štvorcových metrov a 360-stupňovým neobmedzeným výhľadom na oceán ponúkajú SeaPods viac ako 253 štvorcových metrov obytnej plochy veľkoryso rozmiestnenej na 2,5 poschodiach a zahŕňajú hlavnú spálňu, obývaciu izbu, kuchyňu, kúpeľňu a terasu, ktoré sa nachádzajú 7,5 metra nad vlnami. Seapods ponúkajú aj dostatok úložného priestoru.

Text a Foto: oceanbuilders.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Vzdušné mosty

Mosty definované kryštalickými formami, ktoré sú odkazom na molekulárne štruktúry vyskytujúce sa v organickej chémii.

Pavilón na nádvorí OWO

Spoločnosť DaeWha Kang Design dokončila úžasný návrh nádvoria a pavilónu pre The OWO, bývalý Old War Office v londýnskej

Vyhliadková veža

Salling Tower, vyhliadková veža v prístave Aarhus, je vytvorená ako pozoruhodná mestská socha s pozoruhodným architektonickým výrazom.

Záhrady Battersea Roof

Záhrady Battersea Roof, ktoré majú jedinečný charakter mestského parku, vytvoril James Corner zo spoločnosti Field Operations a LDA

Kloboucká lesní

Administratívna budova spoločnosti Kloboucká lesní z dielne štúdia Mjölk je navrhnutá tak, aby určovala smer výstavby budúcnosti.

Rezidencia pre seniorov

Štúdio Libeskind v spolupráci so spoločnosťou Selfhelp Community Services realizovalo cenovo dostupnú rezidenciu pre seniorov.