Architektúra

Pavilón Audrey Irmasovej

Pavilón Audrey Irmasovej je novým prírastkom do rodinného areálu Glazerovho chrámu na Wilshire Boulevard, ktorý bude slúžiť ako viacúčelový priestor na podujatia pre kongregáciu aj okolité mesto. Pavilón bude miestom stretávania, vytvorí nové prepojenia s existujúcimi aktivitami v areáli a pozve mestskú sféru do nového občianskeho centra.

Fasáda čerpá z geometrie interiéru kupoly chrámu. Jeden šesťuholníkový celok s obdĺžnikovým oknom je pootočený tak, aby odrážal program vo vnútri, a zoskupený tak, aby vytváral výrazný vzor. Panely zvýrazňujú objemový charakter budovy a zároveň jej dodávajú štruktúru v ľudskom meradle, ktorá rozbíja jej hmotu.

Priestory určené na podujatia často obetujú charakter v prospech flexibility. Tu sa flexibilita zabezpečuje prostredníctvom rozmanitosti mierky a priestorových znakov na zhromažďovanie. Pavilón pozostáva z troch odlišných priestorov na zhromažďovanie, ktoré sú vyjadrené ako dutiny prerušované budovou – hlavný priestor na podujatia (veľký), kaplnka a terasa (stredná) a zapustená záhrada (malá). Tieto tri priestory sú vzájomne prepojené a uložené jeden na druhom, aby sa vytvorili vyhliadkové body do každého priestoru a z každého priestoru. V každom priestore sa nachádza séria otvorov, ktoré filtrujú svetlo a rámujú výhľady na chrám a historickú školu, čím sa návštevníci presmerujú do komplexu a mimo neho.

Text a Foto: www.oma.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Hotel Morpheus

Dizajn hotela Morpheus od Zaha Hadid Architects, je definovaný plynulými formami v rámci bohatých čínskych tradícií nefritového rezbárstva.

PMA Madhushala Gadi

Dom Gadi, ktorý navrha kancelária PMA Madhushala, bol navrhnutý tak, aby svojim obyvateľom vytvoril sériu rozmanitých priestorových

Záhrady Harlow Carr

Záhrada Harlow Carr sa nachádza v krásnej prírode Yorkshire a v každom ročnom období vás poteší rozmanitou krajinou s záhradnými štýlmi.

Deji Plaza Xuzhou

Deji Plaza Xuzhou pozostáva z dvoch obytných veží, 11-poschodového obchodného pódia a rozsiahlych upravených priestorov.