Architektúra

Pavilón Audrey Irmasovej

Pavilón Audrey Irmasovej je novým prírastkom do rodinného areálu Glazerovho chrámu na Wilshire Boulevard, ktorý bude slúžiť ako viacúčelový priestor na podujatia pre kongregáciu aj okolité mesto. Pavilón bude miestom stretávania, vytvorí nové prepojenia s existujúcimi aktivitami v areáli a pozve mestskú sféru do nového občianskeho centra.

Fasáda čerpá z geometrie interiéru kupoly chrámu. Jeden šesťuholníkový celok s obdĺžnikovým oknom je pootočený tak, aby odrážal program vo vnútri, a zoskupený tak, aby vytváral výrazný vzor. Panely zvýrazňujú objemový charakter budovy a zároveň jej dodávajú štruktúru v ľudskom meradle, ktorá rozbíja jej hmotu.

Priestory určené na podujatia často obetujú charakter v prospech flexibility. Tu sa flexibilita zabezpečuje prostredníctvom rozmanitosti mierky a priestorových znakov na zhromažďovanie. Pavilón pozostáva z troch odlišných priestorov na zhromažďovanie, ktoré sú vyjadrené ako dutiny prerušované budovou – hlavný priestor na podujatia (veľký), kaplnka a terasa (stredná) a zapustená záhrada (malá). Tieto tri priestory sú vzájomne prepojené a uložené jeden na druhom, aby sa vytvorili vyhliadkové body do každého priestoru a z každého priestoru. V každom priestore sa nachádza séria otvorov, ktoré filtrujú svetlo a rámujú výhľady na chrám a historickú školu, čím sa návštevníci presmerujú do komplexu a mimo neho.

Text a Foto: www.oma.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Záhrada Fishermans Bay

Jill a Richard Simpsonovci premenili záhradu Fishermans Bay v drsnom prostredí na sviežu kombináciu kvetinových záhonov.

Chata Bučina

Štúdio ARD dostalo od klienta zadanie navrhnúť budovu pre správcu lyžiarskeho strediska v zastavanom území obce Horná Malá

Parkovací dom Ostrava

Až šesťsto parkovacích miest ponúkne nový parkovací dom, ktorého výstavba sa začne v blízkosti Krajského úradu v Ostrave.

Bistro stodola

Polootvorená stodola, ktorú navrhlo maďarské štúdio SAGRA Architects, slúži ako malá reštaurácia a vínna terasa.

Aristides Dallas Villa V

Návrh gréckeho štúdia Aristides Dallas Architects sa týka rekreačnej rezidencie, ktorá sa nachádza na strmom skalnatom svahu

Jardins d’Etretat

Hlavnou myšlienkou návrhu štúdia Libeskind je vytvoriť intímny priestor, ktorý pozýva návštevníkov svojou jedinečnou vizuálnou identitou.