Architektúra

Penshurst Place & Gardens

Penshurst Place & Gardens v Kente je označovaný za „najveľkolepejší a najdokonalejšie zachovaný príklad opevneného sídla v celom Anglicku“ – sídlo rodiny Sidneyovcov Penshurst Place je už viac ako 650 rokov miestom poetickej inšpirácie a bohatej kráľovskej pohostinnosti.

V dome je vystavená nádherná zmes obrazov, gobelínov a nábytku z 15., 16. a 17. storočia s unikátnou stredovekou baronskou sieňou a dekadentnými reprezentačnými izbami. Dom je obkolesený 4 hektármi alžbetínskych murovaných záhrad – úžasných expozícií rozdelených míľou tisového živého plotu do „izieb“ – každá záhrada je vysadená tak, aby poskytovala striedanie farieb podľa ročných období.

Počas celej sezóny sa tu konajú podujatia, aktivity a workshopy vrátane múzea hračiek, dobrodružného ihriska a lesného chodníka, bludiska z kukurice počas letných prázdnin a vynikajúcej záhradnej reštaurácie – kaviareň The Porcupine Pantry je otvorená denne počas celého roka.

Text a Foto: www.penshurstplace.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

one-aftr Doldam

Rezidencia Doldam v juhokórejskom národnom parku Seorak je architektonickým dielom, ktoré vzniklo na základe inšpirácie jesenným lístím.

Veľryba

Nová arktická atrakcia v Nórsku – múzem Veľryba rozpráva príbeh o týchto veľkých obyvateľoch podmorského sveta.

Millennium Garden

Skôr než sa Piet Oudolf stal slávnym, navrhol záhradu Milénia v Pensthorpe neďaleko Fakenhamu – svoje prvé veľké