Architektúra

Piet Oudolf

Hauser & Wirth Somerset, ktorý zaberá bývalú poľnohospodársku usadlosť v Brutone, je domovom živého programu umeleckých výstav, podujatí, vzdelávacích aktivít a rezidenčných pobytov umelcov, ktoré sú prepojené s miestnou komunitou a krajinou.

Piet Oudolf, medzinárodne uznávaný krajinný dizajnér z Holandska, navrhol krajinnú architektúru pre celý areál vrátane Oudolf Field – veľkej trvalkovej lúky, ktorá sa nachádza za budovami galérie.

Starostlivo tvarovaná a vysadená záhrada nadväzuje na tradíciu klasických záhrad, ale rozmanitosť druhov a kombinácia rastlín vytvára voľnosť a zjemňuje formálnosť jej vzhľadu. Oudolf, známy používaním rastlín s efektnými semennými hlavičkami, vytvoril záhradu, ktorá je zaujímavá po celý rok.

Oudolf sa zaslúžil o založenie hnutia New Perennial, ktoré presadzuje záhrady využívajúce trávy a rastliny, ktoré sa obnovujú každý rok, namiesto toho, aby po jednom roku odumreli. Jeho návrhy sú oslnivé svojím rozsahom a obsahujú bohatú škálu flóry. Výsledok? Záhrady, ktoré pôsobia ako prírodné lúky a krajiny, kde je štruktúra rovnako dôležitá ako farba. „Záhrada nie je krajinomaľba, na ktorú sa pozeráte, ale dynamický proces, ktorý sa neustále mení,“ hovorí Oudolf.

Text a Foto: oudolf.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Ribbon Chapel

Ribbon Chapel je svadobná kaplnka stojaca v záhrade rezortného hotela „Bella Vista Sakaigahama“ v meste…

Arne Maynard

Ústredným prvkom práce Arneho Maynarda ako záhradného dizajnéra je jeho schopnosť identifikovať…

Tyra House

Na základe koncepcie záhrady v údolí rieky Tyra, ktorú vytvorila spoločnost Zelený priestor, navrhli Fiala Architects…