Architektúra

Salesforce Transit Center

V duchu Grand Central Terminal a Victoria Station je Salesforce Transit Center vznášajúci sa, svetlom naplnený verejný priestor, ktorý slúži ako inšpirujúce vstupné dvere do San Francisca.

Tranzitné centrum, ktoré sa rozprestiera na piatich blokoch ulice Mission Street, spája miestne a regionálne systémy verejnej dopravy a v konečnom dôsledku spojí San Francisco s Los Angeles prostredníctvom kalifornskej vysokorýchlostnej železnice.

Táto revitalizácia založená na tranzite vytvára rušnú štvrť so zmiešaným využitím, ktorej kotvou je svieži verejný park s rozlohou 5,4 hektára na streche tranzitného centra – centrálne miesto stretávania s pôvodnými stromami a rastlinami, chodníkmi pre peších, miestami na vystúpenia a rozsiahlymi zelenými plochami.

Text a Foto: pcparch.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Centre Pompidou-Metz

Centre Pompidou-Metz vo Francúzsku slúži na umiestnenie stálych a dočasných výstav z Musee National d’Art Moderne.

Mount Stewart

Mount Stewart, nachádzajúci sa v malebnom prostredí grófstva Down v Severnom Írsku, patrí k najvýznamnejším historickým sídlam tejto oblasti.

Angle Lake Station

Angle Lake Station v Seattli je nová forma sociálnej infraštruktúry poskytujúca nevyhnutnú verejnú dopravu, ale aj dôležité verejné

Kúpele Copii

Architekt Victor Ortiz pomenoval kúpele Copii podľa domorodého výrazu pre termita, keďže projekt čerpá inšpiráciu od týchto

Villa del Balbianello

Villa del Balbianello na západnom brehu jazera Como je jednou z najromantickejších a najidylickejších záhrad v Taliansku.