Architektúra

Seashore Rise

Nová obytná budova Seashore Rise, ktorú navrhlo architektonické štúdio 314 a realizovala spoločnosť Euphoria Residencies, sa nachádza v gréckom meste Glyfada. Projekt sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 592,29 m2 a zahŕňa štyri rezidencie na šiestich podlažiach. Architekti sa inšpirovali organickou podstatou okvetných lístkov a morských vĺn a predstavili si budovu ako plynúcu smerom nahor, pričom každá úroveň je obtiahnutá zakrivenými líniami. „Projekt predstavuje experiment, a to tak z hľadiska konštrukcie, ako aj priestoru, ktorý architektúra v meste zaberá. Pokúsili sme sa prispôsobiť koncepty pohybu a toku mierke rezidencie,“ uvádza ateliér.

Mechanizmus okvetných lístkov, geometrické útvary, ku ktorým ich úvahy dospeli, sa na každej úrovni pretvárajú, pričom každý objem je výsledkom mutácie a reakcie s predchádzajúcim, predstavuje objemové zväčšenie v miestach, kde je potrebné zabezpečiť súkromie vnútorných priestorov, a zmenšenie na najextrovertnejších plochách. Hranica s mestom, ktorá sa zvyčajne formuluje pomocou zábradlia, získava telo, materialitu a objem. Rastie, rozširuje sa a aktivizuje sa na dynamický prvok.

Materiálnosť interiéru a exteriéru sa sústreďuje na aplikáciu bielej reflexnej povrchovej úpravy organických prvkov. Na podlahy a kúpeľne v Cararra Statarario boli použité španielske dlaždice Benadresa s vysokým stupňom odrazu . Do spální boli vytvorené dubové skrine na mieru. Kuchynské priestory postavila a navrhla talianska spoločnosť Miton. Bazény a umelé jazierka sú integrované do balkónov, ktoré sú maskované organickými objemami.

Text a Foto: www.archisearch.gr

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Angle Lake Station

Angle Lake Station v Seattli je nová forma sociálnej infraštruktúry poskytujúca nevyhnutnú verejnú dopravu, ale aj dôležité verejné

Kúpele Copii

Architekt Victor Ortiz pomenoval kúpele Copii podľa domorodého výrazu pre termita, keďže projekt čerpá inšpiráciu od týchto

Villa del Balbianello

Villa del Balbianello na západnom brehu jazera Como je jednou z najromantickejších a najidylickejších záhrad v Taliansku.

CLT dom

Dom CLT je ukrytý vo vidieckej krajine Maďarska a predstavuje nenápadnú svätyňu, šepot v lese, ktorý hovorí o dizajne a harmónii.