Architektúra

Stazione Mediopadana

Stazione Mediopadana, architektonické dielo Santiaga Calatravu v Reggio Emilia, Taliansko, je kombináciou estetiky a funkcionality. Otvorená v roku 2013, jej dynamický dizajn s letiacou vtáčou strechou vytvára dojem pohybu a elegancie.

Táto moderná železničná stanica nie je len miestom pre prepravu cestujúcich, ale aj dôležitým dopravným uzlom. Nachádza sa na strategickom mieste medzi Milánom a Bolognou, umožňujúc rýchle spojenie medzi severom a juhom Talianska a zlepšujúc mobilitu.

Stazione Mediopadana nie je len technickým výkonom, ale aj miestom kultúrneho obohatenia. Svojimi modernými technologickými riešeniami a priestorom na kultúrne podujatia poskytuje cestujúcim nielen efektívnu dopravu, ale aj estetický zážitok a kultúrny príspevok do komunity.

Text a Foto: calatrava.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Graafschap College

Architektonická kancelária cepezed a cepezedinterieur navrhla v Holandsku modernú budovu školy pre viac ako 700 študentov.

Záhrada Ulfa Nordfjella

Ulf Nordfjell je významný švédsky krajinný dizajnér, ktorého odborné znalosti v oblasti vytvárania záhrad trvajú už viac ako

Chata Santnerpass

Chata Santnerpass, horská ubytovňa v srdci Dolomitov sa nachádza v nadmorskej výške 2 734 metrov na vrchole horského pásma Rosengarten.

Kryté športové ihrisko

Kryté športové ihrisko univerzity v Šao-čchingu sa nachádza v severozápadnom rohu areálu, ktorý susedí so starými ulicami mesta.

Záhrada Fishermans Bay

Jill a Richard Simpsonovci premenili záhradu Fishermans Bay v drsnom prostredí na sviežu kombináciu kvetinových záhonov.