Architektúra

The Ring

Botanikou inšpirovaná maloobchodná destinácia s jednou z najväčších krytých záhrad v Číne. The Ring je úvodným projektom v novej maloobchodnej sérii spoločnosti Hongkong Land s rovnakým názvom. The Ring sa nachádza v obchodnej štvrti Jinzhou v rámci novej oblasti Liangjiang a vzniká v rezidenčnom centre mesta. Táto maloobchodná destinácia sa nachádza vedľa Yorkville, luxusného rezidenčného komplexu, ktorý tiež realizuje spoločnosť Hongkong Land a ktorý hraničí s lesoparkom Zhaomushan.

Projekt zaberá celkovú plochu 430 000 m2, z čoho približne 154 000 m2 je vyhradených pre sedemúrovňové obchodné centrum, 14 000 m2 pre maloobchodnú ulicu, 111 000 m2 pre kancelársku budovu super triedy A a 6 000 m2 pre krytú botanickú záhradu.

Stavba ožíva 42 metrov vysokou botanickou záhradou, interaktívnymi priestormi so športovou a kultúrnou tematikou a kreatívnym mixom nájomcov, ktoré spolu poskytujú mestu prvé atrakcie svojho druhu. Vnútorná botanická záhrada, ktorá umožňuje návštevníkom cítiť sa, akoby vstúpili do dažďového pralesa, obsahuje tri odlišné témy – Strom duše, Vzdušný les a Riečne kopce. V záhrade sa nachádza 24-metrový vzdušný vodopád, ktorý vyživuje tisíce rastlín, a je vybavená aj meniacou sa inovatívnou svetelnou šou, ktorá je navrhnutá ako ďalšie predstavenie, ktoré zaujme návštevníkov.

Viacúrovňová záhrada je prepojená s každou zo siedmich úrovní nákupného centra, pričom interiérový dizajn sa prostredníctvom palety materiálov a plánovania otvoreného priestoru prelína s prírodnou atmosférou. Vyvýšené chodníky, verejné sedenie a závesné svietidlá vytvárajú intimitu s prírodou a pomáhajú rozširovať záhrady smerom nahor. Návrh vytvára uzlové priestory na odpočinok, podujatia a spoločenské príležitosti a zároveň ponára okolité obchodné aktivity do ekologického prostredia.

Text a Foto: lead8.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

one-aftr Doldam

Rezidencia Doldam v juhokórejskom národnom parku Seorak je architektonickým dielom, ktoré vzniklo na základe inšpirácie jesenným lístím.

Veľryba

Nová arktická atrakcia v Nórsku – múzem Veľryba rozpráva príbeh o týchto veľkých obyvateľoch podmorského sveta.

Millennium Garden

Skôr než sa Piet Oudolf stal slávnym, navrhol záhradu Milénia v Pensthorpe neďaleko Fakenhamu – svoje prvé veľké