Architektúra

Toranomon-Azabudai

Začala sa výstavba inovatívnej prestavby tokijskej štvrte Toranomon-Azabudai. Slávnostné položenie základného kameňa sa uskutočnilo 5. augusta 2019 a projekt má byť dokončený v marci 2023. Ide o prvý projekt štúdia Heatherwick v Japonsku, ktorý sa začal stavať.

Štúdio navrhlo architektúru verejného priestoru a nižšieho pódia, terénne úpravy a maloobchodné priestory pre lokalitu, ktorá zahŕňa veľkorysé centrálne upravené námestie s rozlohou 6 000 m². Celkovo projekt zahŕňa kombináciu kancelárií, obytných budov, maloobchodu, školy a chrámu, ktoré sú zasadené do nového živého kúska mestskej topografie, aby sa dosiahla ambícia spoločnosti Mori Building Company vytvoriť pre mesto výnimočnú verejnú štvrť. Očakáva sa, že túto oblasť navštívi približne dvadsaťpäť až tridsať miliónov ľudí ročne.

Thomas Heatherwick, zakladateľ ateliéru Heatherwick, povedal: „Práca na projekte Toranomon-Azabudai bola veľmi vzrušujúca a väčšina nášho úsilia sa sústredila na navrhovanie verejných priestorov, ktoré každý zažije, keď bude tráviť čas v tejto novej oblasti. Keďže mnohé nové projekty na celom svete môžu byť strohé a sterilné, uvažovali sme, či by sme mohli poskytnúť alternatívu, ktorá by bola viac zameraná na človeka, a to začlenením prekvapivo intenzívneho množstva výsadby a zelene.“

Text a Foto: www.heatherwick.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

one-aftr Doldam

Rezidencia Doldam v juhokórejskom národnom parku Seorak je architektonickým dielom, ktoré vzniklo na základe inšpirácie jesenným lístím.

Veľryba

Nová arktická atrakcia v Nórsku – múzem Veľryba rozpráva príbeh o týchto veľkých obyvateľoch podmorského sveta.

Millennium Garden

Skôr než sa Piet Oudolf stal slávnym, navrhol záhradu Milénia v Pensthorpe neďaleko Fakenhamu – svoje prvé veľké