Architektúra

Toranomon-Azabudai

Začala sa výstavba inovatívnej prestavby tokijskej štvrte Toranomon-Azabudai. Slávnostné položenie základného kameňa sa uskutočnilo 5. augusta 2019 a projekt má byť dokončený v marci 2023. Ide o prvý projekt štúdia Heatherwick v Japonsku, ktorý sa začal stavať.

Štúdio navrhlo architektúru verejného priestoru a nižšieho pódia, terénne úpravy a maloobchodné priestory pre lokalitu, ktorá zahŕňa veľkorysé centrálne upravené námestie s rozlohou 6 000 m². Celkovo projekt zahŕňa kombináciu kancelárií, obytných budov, maloobchodu, školy a chrámu, ktoré sú zasadené do nového živého kúska mestskej topografie, aby sa dosiahla ambícia spoločnosti Mori Building Company vytvoriť pre mesto výnimočnú verejnú štvrť. Očakáva sa, že túto oblasť navštívi približne dvadsaťpäť až tridsať miliónov ľudí ročne.

Thomas Heatherwick, zakladateľ ateliéru Heatherwick, povedal: „Práca na projekte Toranomon-Azabudai bola veľmi vzrušujúca a väčšina nášho úsilia sa sústredila na navrhovanie verejných priestorov, ktoré každý zažije, keď bude tráviť čas v tejto novej oblasti. Keďže mnohé nové projekty na celom svete môžu byť strohé a sterilné, uvažovali sme, či by sme mohli poskytnúť alternatívu, ktorá by bola viac zameraná na človeka, a to začlenením prekvapivo intenzívneho množstva výsadby a zelene.“

Text a Foto: www.heatherwick.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

KWK Aura

Hlavným cieľom projektu Aura bolo čo najmenej zasahovať do existujúceho ekosystému a podľa možnosti ho obohatiť.

888 Brickell

Módna značka Dolce & Gabbana zverejnila rendery mrakodrapu v Miami, ktorý vznikol v spolupráci…

Chata Lopez Lookout

Nedávno dokončená chata Lopez Lookout od ateliéru Heliotrope Architects je príkladom vynaliezavého dizajnu.

Sunglider

Projekt Sunglider Smart Uberground Metro je zameraný na modernizáciu verejnej dopravy vo veku adaptability…