Architektúra

Trauttmansdorff v Merane

Záhrady zámku Trauttmansdorff v Merane sa rozprestierajú na ploche 12 hektárov s výškovým rozdielom 100 metrov. Otvára sa tak nádherný výhľad na viac ako 80 záhradných plôch, okolité hory a mesto Merano. Na jemne zakrivených chodníkoch sa vydáte na cestu štyrmi záhradnými svetmi s rastlinami z celého sveta, okolo slnečných terás a zurčiacich potôčikov.

Prechádzka záhradami zámku Trauttmansdorff je zážitkom, zakaždým iným. Záhrady sa menia každý týždeň. More tulipánov ohlasuje jar, po ňom nasledujú rododendrony, pivonky a ruže. V lete žiari farbami slnečnicové pole a množstvo letných kvetov a trvaliek, až kým jeseň neozábi záhrady atmosférickými farbami.

Nie nadarmo je Trauttmansdorff najobľúbenejšou destináciou v Južnom Tirolsku. Botanika a história sa tu stávajú zážitkom a miestni obyvatelia a hostia tu nachádzajú oddych a kultúru.

Text a Foto: www.trauttmansdorff.it

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

CLT dom

Dom CLT je ukrytý vo vidieckej krajine Maďarska a predstavuje nenápadnú svätyňu, šepot v lese, ktorý hovorí o dizajne a harmónii.

Múzeum hrnčiarstva

Cieľom Múzea hrnčiarstva je prezentovať prácu remeselníkov, prerozprávať históriu dediny a zoznámiť sa s technikami výroby keramiky.

Šťastný hlavák

Dánsky ateliér Henning Larsen Architects vyhral súťaž na prestavbu hlavnej železničnej stanice v Prahe so svojím návrhom Šťastný

Inteligentný športový park

V srdci čínskeho mesta Ordos vznikol jedinečný inteligentný športový park, ktorý spojuje moderné technológie s aktívnym životným štýlom.

Vinárstvo Bruciato

Cieľom projektu, ktorý sa nachádza v jednej z najšťastnejších oblastí pre výrobu vína v Taliansku, Bolgheri, bola výstavba novej vínnej