Architektúra

Twist

Múzeum súčasného umenia Twist sa nachádza v sochárskom parku Kistefos, ktorý je vzdialený približne hodinu jazdy autom od Osla. Sochársky park postavený okolo starej papierne zaberá obe nábrežia rieky Randselva a nájdete v ňom sochy od Olafura Eliassona, Lyndy Benglis, Yayoi Kusama, Jeppeho Heina a Anisha Kapoora a ďalších.

Spoločnosť BIG bola vyzvaná, aby navrhla komorné múzeum umenia, ktoré by zmenilo zážitok návštevníkov a doplnilo park o 1 000 m2 vnútorných výstavných priestorov. Po dôkladnom preskúmaní lokality navrhla spoločnosť BIG surovú a jednoduchú sochársku budovu cez rieku Randselva, ktorá by oblasť prepojila a vytvorila prirodzenú cirkuláciu pre nepretržitú prehliadku umenia v parku.

Stavba The Twist, dokončená v roku 2019, je koncipovaná ako nosník, pokrivený o 90 stupňov, aby v parku vytvoril sochársku formu a spojil oba brehy rieky: múzeum, most a sochu v jednom.

Text a Foto: www.big.dk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

one-aftr Doldam

Rezidencia Doldam v juhokórejskom národnom parku Seorak je architektonickým dielom, ktoré vzniklo na základe inšpirácie jesenným lístím.

Veľryba

Nová arktická atrakcia v Nórsku – múzem Veľryba rozpráva príbeh o týchto veľkých obyvateľoch podmorského sveta.

Millennium Garden

Skôr než sa Piet Oudolf stal slávnym, navrhol záhradu Milénia v Pensthorpe neďaleko Fakenhamu – svoje prvé veľké