Architektúra

VanDusenova botanická záhrada

Združenie Vancouver Botanical Gardens Association (VBGA) bolo založené v roku 1966 skupinou záhradníckych nadšencov, ktorí túžili po vybudovaní verejnej záhrady na mieste bývalého golfového ihriska Shaughnessy. Táto skupina sa zasadzovala a lobovala za vznik VanDusenovej botanickej záhrady. Záhrada bola otvorená v roku 1975 a VBGA sa vždy starala o jej najlepšie záujmy.

VanDusenova botanická záhrada je 55-akrová oáza v srdci Vancouveru s viac ako 7 500 druhmi a odrodami rastlín z celého sveta! Pozorujte a fotografujte miestnu faunu a flóru, nájdite si cestu alžbetínskym bludiskom zo živého plota, oddýchnite si v pokojnom prostredí, najedzte sa na terasách kaviarne Truffles Cafe alebo reštaurácie Shaughnessy alebo si prezrite obchod so suvenírmi s tematikou záhrady. V záhrade VanDusen si každý nájde niečo pre seba!

Návštevnícke centrum záhrady, ktoré získalo niekoľko ocenení LEED Platinum, bolo v roku 2014 vyhlásené za najudržateľnejšiu budovu roka. Pri pohľade zhora má tvar orchidey a jeho organické línie odrážajú spôsob, akým sa na prírodu a ochranu prírody myslelo na každom kroku.

Text a Foto: vandusengarden.org

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

one-aftr Doldam

Rezidencia Doldam v juhokórejskom národnom parku Seorak je architektonickým dielom, ktoré vzniklo na základe inšpirácie jesenným lístím.

Veľryba

Nová arktická atrakcia v Nórsku – múzem Veľryba rozpráva príbeh o týchto veľkých obyvateľoch podmorského sveta.

Millennium Garden

Skôr než sa Piet Oudolf stal slávnym, navrhol záhradu Milénia v Pensthorpe neďaleko Fakenhamu – svoje prvé veľké