Architektúra

Villa del Balbianello

Villa del Balbianello sa nachádza na zalesnenom výbežku a ponúka očarujúci výhľad na jazero Como. Toto elegantné, romantické sídlo z 18. storočia a jeho nádherná záhrada hostili spisovateľov, vedcov a cestovateľov vrátane grófa Guida Monzina, posledného majiteľa vily.

Budovu dal postaviť kardinál Durini, učenec a mecenáš umenia, ktorý na konci 18. storočia videl v tomto pokojnom kúte ideálne miesto na exkluzívne literárne útočisko.

Villa del Balbianello sa vrátila k svojmu pôvodnému poslaniu v modernej dobe, keď si ju Guido Monzino, podnikateľ, zberateľ a vášnivý cestovateľ, vybral na uchovanie spomienok na svoje dobrodružstvá, medzi ktoré patrí aj to, že ako prvý Talian vystúpil na Mount Everes.

V súlade s jeho želaním spravuje vilu od roku 1988 spoločnosť FAI, ktorá zachováva jej ducha a stará sa o jej nádhernú záhradu. Stromy orezané do nezvyčajných tvarov, romantické výhľady, aleje lemované sochami, panoramatické terasy a bohatá kvetena obklopujú stúpajúcu cestu vedúcu k Loggii Durini z 18. storočia, ktorá korunuje celý komplex Balbianello a ponúka návštevníkom dve rôzne panorámy jazera.

Text a Foto: fondoambiente.it

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Graafschap College

Architektonická kancelária cepezed a cepezedinterieur navrhla v Holandsku modernú budovu školy pre viac ako 700 študentov.

Záhrada Ulfa Nordfjella

Ulf Nordfjell je významný švédsky krajinný dizajnér, ktorého odborné znalosti v oblasti vytvárania záhrad trvajú už viac ako

Chata Santnerpass

Chata Santnerpass, horská ubytovňa v srdci Dolomitov sa nachádza v nadmorskej výške 2 734 metrov na vrchole horského pásma Rosengarten.

Kryté športové ihrisko

Kryté športové ihrisko univerzity v Šao-čchingu sa nachádza v severozápadnom rohu areálu, ktorý susedí so starými ulicami mesta.

Záhrada Fishermans Bay

Jill a Richard Simpsonovci premenili záhradu Fishermans Bay v drsnom prostredí na sviežu kombináciu kvetinových záhonov.