Architektúra

YOUNA Nature Resort

YOUNA Nature Resort – najnovší koncept hotelierstva z dielne Peter Pichler Architects – pozostáva z flexibilných domov na stromoch v európskom alpskom regióne.

Dizajn, ktorý odkazuje na myšlienku „domčeka na strome bez stromu“, napodobňuje archetypálnu sedlovú strechu tradičného domčeka na strome a proporcie stromu, na ktorom stojí. Výsledkom je vertikálna šikmá konštrukcia zahŕňajúca priestory, ktoré sú vyvýšené nad zemou na zmenšenej ploche – rovnako ako kmeň stromu.

Domčeky na strome sú obalené dreveným exoskeletom, ktorý spevňuje konštrukciu a zároveň vytvára modulárnu vnútornú stavbu a usporiadanie. To umožňuje výnimočné prispôsobenie, vrátane počtu poschodí, vonkajších/vnútorných priestorov a presklených/pevných stien, všetko v závislosti od potrieb zákazníka a jeho kontextu.

Text a Foto: peterpichler.eu

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Trojrozmerný park

Projekt trojrozmerného parku, na čele ktorého stojí architekt Sou Fujimoto, sľubuje harmonické spojenie architektúry, urbanizmu a prírody.

Hotel Morpheus

Dizajn hotela Morpheus od Zaha Hadid Architects, je definovaný plynulými formami v rámci bohatých čínskych tradícií nefritového rezbárstva.

PMA Madhushala Gadi

Dom Gadi, ktorý navrha kancelária PMA Madhushala, bol navrhnutý tak, aby svojim obyvateľom vytvoril sériu rozmanitých priestorových

Záhrady Harlow Carr

Záhrada Harlow Carr sa nachádza v krásnej prírode Yorkshire a v každom ročnom období vás poteší rozmanitou krajinou s záhradnými štýlmi.