Architektúra

Záhrada Fishermans Bay

Farma Jill a Richard Simpsonovcov Fishermans Bay sa nachádza len 20 minút jazdy autom od historickej francúzskej osady Akaroa a zahŕňa viac ako 100 hektárov obnovujúceho sa chráneného pôvodného krovia v dvoch pobrežných údoliach. Záhrada je najlepšia koncom jari a v lete, hoci vďaka silnému zameraniu na vždyzelené novozélandské pôvodné rastliny a krásnemu prostrediu má záhrada čo ponúknuť po celý rok.

Záhrada Fishermans Bay je útočiskom v drsnej a dramatickej krajine pobrežia polostrova Banks na Novom Zélande. Štruktúra a štruktúra novozélandských pôvodných rastlín v kombinácii s rozmanitými nepôvodnými rastlinami sa využíva na vytvorenie skutočne novozélandskej atmosféry. Kľukaté cestičky a rozmanitá krajina inšpirovali záhradu s mnohými časťami vrátane tradičného kvetinového okraja, bylinkovej záhrady, farmárskej záhrady, papradinovej záhrady, zatieneného údolia na brehu potoka a odkrytej skalky.

Záhrada bola upravená tak, že do nej boli začlenené staré hospodárske budovy, ako napríklad vlnáreň, v ktorej sa teraz nachádza návštevnícky priestor a miesto na posedenie pri čaji a káve. Do záhrady sa zakomponovalo aj niekoľko hravých prvkov vrátane vlnitej kravy „Herbina“, ktorá má výhľad na záliv a víta návštevníkov záhrady.

Text a Foto: www.fishermansbay.nz

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Villa Etaner

VILLA ETANER je nové luxusné útočisko PRIESTEREGG, na ktoré sú architekti z W2 Manufaktur…

Longbranch House

Na zanedbanom pozemku na polostrove Key v štáte Washington uskutočnilo architektonické štúdio…