Architektúra

Záhrada Trebah

Záhrada Trebah sa nachádza na juhozápadnom pobreží Cornwallu a je subtropickým rajom, ktorý v 40. rokoch 19. storočia založila kvakerská rodina Foxovcov. Tí vybudovali aj známe záhrady Glendurgan Gardens, ktoré spravuje National Trust, len kúsok od cesty. Od konca tridsiatych rokov až do roku 1981 boli záhrady Trebah neudržiavané a zarastené.

Potom ich obnovila rodina Hibbertových a v roku 1990 sa stali záhradami Trebah Garden Trust. Celkovo má asi 10 hektárov s malými rybníkmi, jazierkami a kaskádami, ktoré sa napokon zlievajú na malú odľahlú súkromnú pláž. Tá je ideálna na pikniky a je z nej nádherný výhľad na ústie rieky.

Rozsiahla výsadba subtropických rastlín v hornej časti záhrady sa prelína s dažďovým pralesom v dolnej časti. Je tu aj takmer hektár hortenzií, ktoré poskytujú vynikajúce farby a zaujímavosť od leta do zimy. V Trebah sa nachádza aj 9 stromov šampiónov, ktoré sú definované ako najvyššie v Spojenom kráľovstve alebo majú najširší obvod.

Text a Foto: www.trebahgarden.co.uk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Kisawa

Kisawa je 300-hektárová svätyňa lesa, pláží a piesočných dún, ktorá sa nachádza na južnom cípe ostrova Benguerra, 14

Aspen Art Museum

Aspenské múzeum umenia sa nachádza v centre vysokohorského mesta Aspen v Colorade, na významnom mieste v centre mesta.

Záhrada v Chatsworthe

Tom Stuart-Smith spolupracuje s tímom záhradníkov v Chatsworthe už od roku 2016 a v súčasnosti prebieha v záhrade niekoľko projektov.

Graafschap College

Architektonická kancelária cepezed a cepezedinterieur navrhla v Holandsku modernú budovu školy pre viac ako 700 študentov.

Záhrada Ulfa Nordfjella

Ulf Nordfjell je významný švédsky krajinný dizajnér, ktorého odborné znalosti v oblasti vytvárania záhrad trvajú už viac ako