Architektúra

Záhrada Ulfa Nordfjella

Ulf Nordfjell je významný švédsky krajinný dizajnér, ktorého odborné znalosti v oblasti vytvárania záhrad v súlade s prírodou trvajú už viac ako 40 rokov, pričom sa zameriava na ochranu rastlín pred drsnými podmienkami.

Ulfovo útočisko z detstva, ktoré sa nachádza na malebnom mieste pri rieke Öre älv, sa premenilo na oázu, v ktorej sa spája prírodná krása s dôkladným dizajnom. Jeho záhrada, kedysi zatienená borovicami, teraz obsahuje starostlivo vybrané stromy a kríky, ktoré zlepšujú štruktúru aj odolnosť.

Inšpirovaný svojou záhradou ocenenou na výstave kvetov RHS Chelsea, Ulf zrekonštruoval svoju vlastnú záhradu a zaviedol žulové chodníky a obruby. Zachováva rovnováhu medzi kultivovanými priestormi a nedotknutým okolím, pričom si vyberá rastliny, ktorým sa darí v subarktickom podnebí a podporujú miestnu faunu a flóru.

Ulfova záhrada je dôkazom jeho hlbokého pochopenia kombinácií rastlín a sezónnych prechodov. Jeho starostlivo upravené okraje sa môžu pochváliť bohatou tapisériou kríkov, cibuľovín a trvaliek, ktoré vytvárajú vrstvy listov a kvetov, ktoré očaria návštevníkov. Vďaka farebnej palete, v ktorej dominuje modrá, biela a ružová, vyžaruje záhrada pokojnú auru, ktorá harmonizuje so zeleným lesným pozadím.

Text a Foto: www.houseandgarden.co.uk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Villa Etaner

VILLA ETANER je nové luxusné útočisko PRIESTEREGG, na ktoré sú architekti z W2 Manufaktur…

Longbranch House

Na zanedbanom pozemku na polostrove Key v štáte Washington uskutočnilo architektonické štúdio…