Cameron_Oxford_Garden
Architektúra

Záhrada v Oxfordshire

Nádherná vidiecka záhrada ktorú navrhol Alasdair Cameron s bezchybnou rozľahlou polkruhovou príjazdovou cestou, ktorá vedie k prednej časti domu, lemovaná viacvrstvovou výsadbou, trávami, živými plotmi a stromami, všetko navrhnuté tak, aby sa vnieslo do okolitej krajiny a začlenilo sa do nej.

V zadnej časti domu záhrada v lete hýri farbami a jej bylinkové záhony sú plné sezónnej výsadby, ktorá rámuje krásny, príťažlivý trávnik. Malé kruhové jazierko s plávajúcimi leknami rozdeľuje zelené plochy a predstavuje ústredný bod. V záhrade, ktorá je rozdelená na rôzne zóny s terasami na relaxáciu, kľukatými dláždenými cestičkami, dlažbou s peknými prízemnými kvetmi a sochami koní, sa nachádza veľa zaujímavých miest. Ružová záhrada je tienená plešivými jablonami vysadenými pod Nepetou, ktoré poskytujú nádherné kvety a vôňu.

Záhrada dosahuje dokonalú rovnováhu medzi formálnejšou štruktúrou a nespútaným rastom vidieckej krajiny.

Foto a zdroj: Záhrada v Oxfordshire

Alasdair Cameron

Alasdair Cameron s viac ako 30-ročnými skúsenosťami vedie talentovaný tím, ktorý navrhuje, buduje a udržiava štýlové záhrady po celej krajine: „Naším cieľom je harmonizovať s prírodou a okolitými výhľadmi, či už mestskými alebo vidieckymi, a vytvárať dynamické krajiny, ktoré pohlcujú a dodávajú energiu. So sídlom v Londýne a Devone si vybudoval rozmanité portfólio projektov po celom Spojenom kráľovstve. V súčasnosti medzi ne patrí krajina a záhrady georgiánskeho domu v Devone a strešná terasa pre hotel Broadwick Soho, W1.

cameron
Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry.

Mohlo by sa Vám páčiť

Angle Lake Station

Angle Lake Station v Seattli je nová forma sociálnej infraštruktúry poskytujúca nevyhnutnú verejnú dopravu, ale aj dôležité verejné

Kúpele Copii

Architekt Victor Ortiz pomenoval kúpele Copii podľa domorodého výrazu pre termita, keďže projekt čerpá inšpiráciu od týchto

Villa del Balbianello

Villa del Balbianello na západnom brehu jazera Como je jednou z najromantickejších a najidylickejších záhrad v Taliansku.

CLT dom

Dom CLT je ukrytý vo vidieckej krajine Maďarska a predstavuje nenápadnú svätyňu, šepot v lese, ktorý hovorí o dizajne a harmónii.