Architektúra

Záhrada Yorkshire Rill

Záhrada, ktorú Alistair W Baldwin vytvoril na tomto georgiánskom pozemku v severnom Yorkshire, bola súčasťou rozsiahlej obnovy celého sídla. Keďže usadlosť bola citlivo zrekonštruovaná a hospodárske budovy dostali nový život, pozemok bol premenený na sériu bohato vysadených záhradných priestorov.

Na doladenie úrovní a doplnenie ďalších prvkov boli potrebné rozsiahle zemné práce a program podrobných stavebných a remeselných prác. Záhrada Rill Garden leží na osi spájajúcej sídlo s opevnenou záhradou a tieňovou záhradou; na jednom konci vyvýšený bazén odráža formy sídla a jeho ohraničujúcich múrov, zatiaľ čo na druhom konci prízemný kruhový bazén odráža geometriu štyroch pôvodných živých plotov. Každý z týchto živých plotov obklopuje vzrastlý strom Pyrus salicifolia, ktorý bol silno orezaný, aby sa obnovili jeho klenuté koruny. Táto geometria sa zopakovala v šiestich tisových kupolách, ktoré sa tiahnu pozdĺž okraja záhrady.

Výsadba je jemná a efektná, zvýrazňuje chladnú striebornú farbu Pyrusu a teplé tóny miestnej tehly. Stavebné práce, ktoré vykonala miestna firma HACS dodali novej záhrade eleganciu a ukážku skutočného remeselného umenia.

Text a Foto: www.alistairwbaldwin.co.uk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Vzdušné mosty

Mosty definované kryštalickými formami, ktoré sú odkazom na molekulárne štruktúry vyskytujúce sa v organickej chémii.

Pavilón na nádvorí OWO

Spoločnosť DaeWha Kang Design dokončila úžasný návrh nádvoria a pavilónu pre The OWO, bývalý Old War Office v londýnskej

Vyhliadková veža

Salling Tower, vyhliadková veža v prístave Aarhus, je vytvorená ako pozoruhodná mestská socha s pozoruhodným architektonickým výrazom.

Záhrady Battersea Roof

Záhrady Battersea Roof, ktoré majú jedinečný charakter mestského parku, vytvoril James Corner zo spoločnosti Field Operations a LDA

Kloboucká lesní

Administratívna budova spoločnosti Kloboucká lesní z dielne štúdia Mjölk je navrhnutá tak, aby určovala smer výstavby budúcnosti.

Rezidencia pre seniorov

Štúdio Libeskind v spolupráci so spoločnosťou Selfhelp Community Services realizovalo cenovo dostupnú rezidenciu pre seniorov.