Architektúra

Záhrady Château Val Joanis

Château Val Joanis sa nachádza v Pertuis v departemente Vaucluse na Azúrovom pobreží. Záhrada je zaradená medzi pozoruhodné záhrady Francúzska, „Jardin Remarquable de France“ .

Záhrady zámku Val Joanis boli vytvorené v roku 1978 s pomocou krajinného dizajnéra Tobbieho Loup de Viane v štýle záhrad zo 17. storočia a bola vybudovaná na troch terasách, ktoré sú chránené pred drsným vetrom Mistral, ktorý každoročne zasahuje túto oblasť.

Prvá terasa je obrovská a veľmi okrasná zeleninová záhrada, nádherná zmes zeleniny, ovocia a kvetov. Druhá terasa má podobný dizajn s obdĺžnikmi zo strihaných boxov, ale tentoraz je plná ruží. Kvitnúce divadlo dopĺňajú kosatce, astry, gaury a ďalšie. Tretia terasa je menej formálna záhrada s množstvom rôznych odrôd stromov.

Nádherné záhrady získali v roku 2008 cenu „Záhrada roka“ podľa hlasovania Asociácie záhradných novinárov. Zámok bol využitý aj v rôznych filmoch a reklamách vrátane „Francúzskeho bozku“ s Meg Ryan.

Text a Foto: en.val-joanis.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Vzdušné mosty

Mosty definované kryštalickými formami, ktoré sú odkazom na molekulárne štruktúry vyskytujúce sa v organickej chémii.

Pavilón na nádvorí OWO

Spoločnosť DaeWha Kang Design dokončila úžasný návrh nádvoria a pavilónu pre The OWO, bývalý Old War Office v londýnskej

Vyhliadková veža

Salling Tower, vyhliadková veža v prístave Aarhus, je vytvorená ako pozoruhodná mestská socha s pozoruhodným architektonickým výrazom.

Záhrady Battersea Roof

Záhrady Battersea Roof, ktoré majú jedinečný charakter mestského parku, vytvoril James Corner zo spoločnosti Field Operations a LDA

Kloboucká lesní

Administratívna budova spoločnosti Kloboucká lesní z dielne štúdia Mjölk je navrhnutá tak, aby určovala smer výstavby budúcnosti.

Rezidencia pre seniorov

Štúdio Libeskind v spolupráci so spoločnosťou Selfhelp Community Services realizovalo cenovo dostupnú rezidenciu pre seniorov.