Architektúra

Záhrady Harlow Carr

Záhrada Harlow Carr sa nachádza v krásnej prírode Yorkshire a v každom ročnom období vás poteší rozmanitou krajinou s rôznymi záhradnými štýlmi a rozsiahlou zbierkou rastlín. Záhrada sa rozrástla na viac ako 23 hektárov, ktoré môžete preskúmať. Ak ju nemôžete vidieť celú za jeden deň, prečo sa nestať členom a užívať si toľko bezplatných návštev, koľko len chcete.

Záhradu, ktorá vznikla na pozemku pôvodne prenajatom od spoločnosti Harrogate Corporation, založili členovia vtedy novovzniknutej Northern Horticultural Society (NHS) a svoje brány návštevníkom otvorila v roku 1950. Nádherná záhrada, ktorú návštevníci vidia dnes, sa od svojich počiatkov pred desiatkami rokov výrazne zmenila.

Harlow Carr ponúka rôzne pestovateľské krajiny, ktoré sú pre návštevníkov inšpiráciou. Od vodných prvkov až po lesné alebo divoké lúky, od bohatých hlavných hraníc s výsadbou v prérijnom štýle až po bujné rastliny milujúce vlhkosť v okolí Streamside, tu nájdete nápady na výsadbu pre všetky situácie.

Text a Foto: www.rhs.org.uk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Vzdušné mosty

Mosty definované kryštalickými formami, ktoré sú odkazom na molekulárne štruktúry vyskytujúce sa v organickej chémii.

Pavilón na nádvorí OWO

Spoločnosť DaeWha Kang Design dokončila úžasný návrh nádvoria a pavilónu pre The OWO, bývalý Old War Office v londýnskej

Vyhliadková veža

Salling Tower, vyhliadková veža v prístave Aarhus, je vytvorená ako pozoruhodná mestská socha s pozoruhodným architektonickým výrazom.

Záhrady Battersea Roof

Záhrady Battersea Roof, ktoré majú jedinečný charakter mestského parku, vytvoril James Corner zo spoločnosti Field Operations a LDA

Kloboucká lesní

Administratívna budova spoločnosti Kloboucká lesní z dielne štúdia Mjölk je navrhnutá tak, aby určovala smer výstavby budúcnosti.

Rezidencia pre seniorov

Štúdio Libeskind v spolupráci so spoločnosťou Selfhelp Community Services realizovalo cenovo dostupnú rezidenciu pre seniorov.