Architektúra

Záhrady Hergest Croft

Majetok Hergest Croft sa rozprestiera na ploche viac ako 405 ha a tiahne sa pozdĺž údolia rieky Arrow smerom na juh k Hergest Courtu, až po Hergest Ridge a pozdĺž údolia Back Brook na severe. Hergest Croft Gardens má ľahkú hlinitú pôdu, ktorá je prekrytá rozpadnutou bridlicovou horninou a má neutrálne ph. Ročný úhrn zrážok je niečo vyše 102 mm. Počasie je mierne s teplými zimami a chladnými letami. Nadmorská výška sa pohybuje od 185 do 275 m. Zo severu a západu je tu výborný úkryt. Vďaka dobrému odvodu vzduchu sú škodlivé mrazy koncom apríla zriedkavé.

Hergest Croft bol postavený v roku 1895 podľa projektu Richarda Drewa, ktorý vykonal veľa práce pre rodinu a miestne obyvateľstvo. Počas druhej svetovej vojny bol dom zrekvírovaný a slúžil ako škola. Neskôr sa stal prístavbou školy Lady Hawkinsovej v Kingtone a nakoniec v ňom sídlil Herefordshirský archív, kým ho v roku 1972 nevydali späť rodine. V súčasnosti sa v ňom nachádza päť bytov a zariadenia pre návštevníkov vrátane čajovne a obchodu so suvenírmi.

Záhrady Hergest Croft sa rozprestierajú na ploche 28 ha s viac ako päťtisíc vzácnymi stromami a kríkmi. Záhrady sú označované za „jednu z najlepších zbierok stromov a kríkov na Britských ostrovoch“ a sú národnou zbierkou javorov, briez a zelkov. Šesť samostatných oblastí je Hergest Croft, Azalea Garden, Maple Grove, Kitchen Garden, Park a Park Wood.

Text a Foto: www.hergest.co.uk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

one-aftr Doldam

Rezidencia Doldam v juhokórejskom národnom parku Seorak je architektonickým dielom, ktoré vzniklo na základe inšpirácie jesenným lístím.

Veľryba

Nová arktická atrakcia v Nórsku – múzem Veľryba rozpráva príbeh o týchto veľkých obyvateľoch podmorského sveta.

Millennium Garden

Skôr než sa Piet Oudolf stal slávnym, navrhol záhradu Milénia v Pensthorpe neďaleko Fakenhamu – svoje prvé veľké