Architektúra

Záhrady Hergest Croft

Majetok Hergest Croft sa rozprestiera na ploche viac ako 405 ha a tiahne sa pozdĺž údolia rieky Arrow smerom na juh k Hergest Courtu, až po Hergest Ridge a pozdĺž údolia Back Brook na severe. Hergest Croft Gardens má ľahkú hlinitú pôdu, ktorá je prekrytá rozpadnutou bridlicovou horninou a má neutrálne ph. Ročný úhrn zrážok je niečo vyše 102 mm. Počasie je mierne s teplými zimami a chladnými letami. Nadmorská výška sa pohybuje od 185 do 275 m. Zo severu a západu je tu výborný úkryt. Vďaka dobrému odvodu vzduchu sú škodlivé mrazy koncom apríla zriedkavé.

Hergest Croft bol postavený v roku 1895 podľa projektu Richarda Drewa, ktorý vykonal veľa práce pre rodinu a miestne obyvateľstvo. Počas druhej svetovej vojny bol dom zrekvírovaný a slúžil ako škola. Neskôr sa stal prístavbou školy Lady Hawkinsovej v Kingtone a nakoniec v ňom sídlil Herefordshirský archív, kým ho v roku 1972 nevydali späť rodine. V súčasnosti sa v ňom nachádza päť bytov a zariadenia pre návštevníkov vrátane čajovne a obchodu so suvenírmi.

Záhrady Hergest Croft sa rozprestierajú na ploche 28 ha s viac ako päťtisíc vzácnymi stromami a kríkmi. Záhrady sú označované za „jednu z najlepších zbierok stromov a kríkov na Britských ostrovoch“ a sú národnou zbierkou javorov, briez a zelkov. Šesť samostatných oblastí je Hergest Croft, Azalea Garden, Maple Grove, Kitchen Garden, Park a Park Wood.

Text a Foto: www.hergest.co.uk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Angle Lake Station

Angle Lake Station v Seattli je nová forma sociálnej infraštruktúry poskytujúca nevyhnutnú verejnú dopravu, ale aj dôležité verejné

Kúpele Copii

Architekt Victor Ortiz pomenoval kúpele Copii podľa domorodého výrazu pre termita, keďže projekt čerpá inšpiráciu od týchto

Villa del Balbianello

Villa del Balbianello na západnom brehu jazera Como je jednou z najromantickejších a najidylickejších záhrad v Taliansku.

CLT dom

Dom CLT je ukrytý vo vidieckej krajine Maďarska a predstavuje nenápadnú svätyňu, šepot v lese, ktorý hovorí o dizajne a harmónii.