Architektúra

Záhrady Marqueyssac

Záhrady Marqueyssac s výhľadom na údolie Dordogne na skalnatom útese obsahujú viac ako 150 buxusov, ktoré sú starostlivo rozmiestnené a upravené tak, aby vytvárali fascinujúce obrazce. Pôvodný plán záhrady pri zámku zo 17. storočia sa pripisuje žiakovi kráľovského krajinného architekta Andrému Le Nôtremu. Predpokladá sa však, že zelený labyrint, ako ho poznáme dnes, začal Julien de Cervel rozvíjať po kúpe pozemku v 60. rokoch 19. storočia.

Po mnohých rekonštrukciách a pridaní kaskádového vodopádu z belvedéru sa zelená plocha oficiálne otvorila pre verejnosť v roku 1996 a odvtedy ju Výbor parkov a záhrad francúzskeho ministerstva kultúry zaradil medzi „Pozoruhodné záhrady Francúzska“.

Text a Foto: www.marqueyssac.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Graafschap College

Architektonická kancelária cepezed a cepezedinterieur navrhla v Holandsku modernú budovu školy pre viac ako 700 študentov.

Záhrada Ulfa Nordfjella

Ulf Nordfjell je významný švédsky krajinný dizajnér, ktorého odborné znalosti v oblasti vytvárania záhrad trvajú už viac ako

Chata Santnerpass

Chata Santnerpass, horská ubytovňa v srdci Dolomitov sa nachádza v nadmorskej výške 2 734 metrov na vrchole horského pásma Rosengarten.

Kryté športové ihrisko

Kryté športové ihrisko univerzity v Šao-čchingu sa nachádza v severozápadnom rohu areálu, ktorý susedí so starými ulicami mesta.

Záhrada Fishermans Bay

Jill a Richard Simpsonovci premenili záhradu Fishermans Bay v drsnom prostredí na sviežu kombináciu kvetinových záhonov.