Digital

Leo Villareal

„V najhlbšom vesmíre, v našich oceánoch a lesoch a vo všetkom živom, vrátane nás samých, možno nájsť osobitný poriadok – jednotný kód, ktorý vytvára nekonečné variácie. Gravitácia a kozmické vetry formujú hmloviny tvoriace hviezdy do foriem podobných koralom. Kvety sa samoorganizujú v radiálnej symetrii so signálmi skrytými pred ľudským okom. Hviezdy sa rodia, vybuchujú, kolabujú a znovu sa rodia. Bezstavovce sa pohybujú na vlnách oceánov a signalizujú neustále sa meniacou bioluminiscenciou. Svetlo ohýba čas tak, ako sa odohrávajú udalosti v našich životoch.“

Kozmický útes sa zamýšľa nad usporiadanou náhodnosťou v prírode, ktorá je schopná vytvárať krásu a symetriu. Jednotlivé diela začínajú jednoduchou geometriou, ktorá sa stáva zložitejšou prostredníctvom komponovaných dynamických vrstiev, z ktorých každá sa rodí kombináciou ľudskej kontroly a počítačovej náhody.

Leo Villareal vytvára zložité sochy, ktoré hovoria o základných pravidlách a štruktúrach systémov pre galérie aj verejné priestory. Zaujíma ho skúmanie spôsobov, ako to vyjadriť prostredníctvom základných jednotiek, ako sú pixely a binárny kód. Villareal je najviac známy vďaka dvom monumentálnym verejným umeleckým dielam: Svetlá zálivu, svetelná socha špecifická pre dané miesto, ktorá zaberá celé západné rozpätie mosta San Francisco-Oakland Bay Bridge, a Illuminated River, séria generatívnych svetelných sôch inštalovaných na deviatich mostoch cez rieku Temžu v Londýne.

Text a Foto: www.artblocks.io

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Speculum Reversion

Holandský digitálny umelecký kolektív SMACK vytvára pomocou AI rozmerné diela „očami Hieronyma Boscha“.

Niceaunties

Niceaunties vytvorila v roku 2023 singapurská umelkyňa, ktorej umelecká séria je inšpirovaná…

Mondlich Bike

Bicykel Mondlicht je vášnivý CGI projekt vytvorený dizajnérskym domom Mondlicht Studios…

Stephen Hanson

Stephen Hanson vyštudoval za umelca pred viac ako 30 rokmi a jeho práca sa vždy vyvíjala prostredníctvom tradičných

Jack Usephot

Brazílsky postprodukčný umelec Jack Usephot vytvára neuveriteľne pôsobivú grafiku pomocou digitálnych nástrojov.