Digital

Leo Villareal

„V najhlbšom vesmíre, v našich oceánoch a lesoch a vo všetkom živom, vrátane nás samých, možno nájsť osobitný poriadok – jednotný kód, ktorý vytvára nekonečné variácie. Gravitácia a kozmické vetry formujú hmloviny tvoriace hviezdy do foriem podobných koralom. Kvety sa samoorganizujú v radiálnej symetrii so signálmi skrytými pred ľudským okom. Hviezdy sa rodia, vybuchujú, kolabujú a znovu sa rodia. Bezstavovce sa pohybujú na vlnách oceánov a signalizujú neustále sa meniacou bioluminiscenciou. Svetlo ohýba čas tak, ako sa odohrávajú udalosti v našich životoch.“

Kozmický útes sa zamýšľa nad usporiadanou náhodnosťou v prírode, ktorá je schopná vytvárať krásu a symetriu. Jednotlivé diela začínajú jednoduchou geometriou, ktorá sa stáva zložitejšou prostredníctvom komponovaných dynamických vrstiev, z ktorých každá sa rodí kombináciou ľudskej kontroly a počítačovej náhody.

Leo Villareal vytvára zložité sochy, ktoré hovoria o základných pravidlách a štruktúrach systémov pre galérie aj verejné priestory. Zaujíma ho skúmanie spôsobov, ako to vyjadriť prostredníctvom základných jednotiek, ako sú pixely a binárny kód. Villareal je najviac známy vďaka dvom monumentálnym verejným umeleckým dielam: Svetlá zálivu, svetelná socha špecifická pre dané miesto, ktorá zaberá celé západné rozpätie mosta San Francisco-Oakland Bay Bridge, a Illuminated River, séria generatívnych svetelných sôch inštalovaných na deviatich mostoch cez rieku Temžu v Londýne.

Text a Foto: www.artblocks.io

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Leap Studios

Leap Studios je vizuálne poradenské a postprodukčné štúdio ktoré sa špecializuje na tvorbu výraznej grafiky pre reklamný priemysel.

Laurie Rowan

Laurie Rowan, britský animátor, ilustrátor a režisér, je meno, ktoré sa stalo synonymom pre živé, hravé a originálne výtvory.

Martin Vester

Martin Vester, 3D dizajnér s vášňou pre klasické autá a ich fascinujúce dedičstvo, starostlivo vytvára pôsobivé kompozície.

Ernesto Perlingeiro

Zábavné popkultúrne portréty od Ernesta Perlingeira, brazílskeho umelca na voľnej nohe žijúceho v Štokholme vo Švédsku.

Henry Flores

Henry Flores, ekvádorský umelec a grafický dizajnér, zručne kombinuje abstraktné a prírodné prvky s výraznými farbami a tvarmi.

Tinker Tailor

Zakladateľka štúdia Tinker Tailor, umelkyňa Kim Hera, bola vďaka svojmu menu od detstva fascinovaná gréckou a rímskou mytológiou.