Digital

Leo Villareal

„V najhlbšom vesmíre, v našich oceánoch a lesoch a vo všetkom živom, vrátane nás samých, možno nájsť osobitný poriadok – jednotný kód, ktorý vytvára nekonečné variácie. Gravitácia a kozmické vetry formujú hmloviny tvoriace hviezdy do foriem podobných koralom. Kvety sa samoorganizujú v radiálnej symetrii so signálmi skrytými pred ľudským okom. Hviezdy sa rodia, vybuchujú, kolabujú a znovu sa rodia. Bezstavovce sa pohybujú na vlnách oceánov a signalizujú neustále sa meniacou bioluminiscenciou. Svetlo ohýba čas tak, ako sa odohrávajú udalosti v našich životoch.“

Kozmický útes sa zamýšľa nad usporiadanou náhodnosťou v prírode, ktorá je schopná vytvárať krásu a symetriu. Jednotlivé diela začínajú jednoduchou geometriou, ktorá sa stáva zložitejšou prostredníctvom komponovaných dynamických vrstiev, z ktorých každá sa rodí kombináciou ľudskej kontroly a počítačovej náhody.

Leo Villareal vytvára zložité sochy, ktoré hovoria o základných pravidlách a štruktúrach systémov pre galérie aj verejné priestory. Zaujíma ho skúmanie spôsobov, ako to vyjadriť prostredníctvom základných jednotiek, ako sú pixely a binárny kód. Villareal je najviac známy vďaka dvom monumentálnym verejným umeleckým dielam: Svetlá zálivu, svetelná socha špecifická pre dané miesto, ktorá zaberá celé západné rozpätie mosta San Francisco-Oakland Bay Bridge, a Illuminated River, séria generatívnych svetelných sôch inštalovaných na deviatich mostoch cez rieku Temžu v Londýne.

Text a Foto: www.artblocks.io

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Miss Aniela

Miss Aniela je britská umelkyňa, ktorá kombinuje umeleckú fotografiu s rekvizitami a technikami CGI a vytvára surrealistické obrazy.

Fernando Penhos Zaga

„Under“ je fascinujúca séria Fernanda Penhosa Zaga, v ktorej sa spája umenie umeleckej fotografie a digitálneho umenia.

Jean-Charles Debroize

Jean-Charles Debroize začal pracovať ako grafický dizajnér po trojročnom štúdiu na škole úžitkového umenia.

Vanessa Rivera

Vanessa Rivera je digitálna umelkyňa inšpirovaná detskou fantáziou, kde jej štyri deti sú hlavným zdrojom inšpirácie.

Paul Viollet Anomália

Paul Viollet je umeleckým riaditeľom v reklamnom priemysle, a hoci svoju prácu veľmi miluje, stále si uvedomuje, že je neustále frustrovaný.

Bruno Béghin

Bruno Béghin je francúzsky dizajnér a tvorca prestížneho komunikačného štúdia a autor reklamných kampaní pre známe značky.